Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко надав громадянство України Марії Гайдар та Володимиру Федоріну


Російська громадська діячка Марія Гайдар і російський журналіст Володимир Федорін отримали українське громадянство, Київ, 4 серпня 2015 року

Президент України Петро Порошенко підписав указ про надання громадянства та вручив паспорти громадян України російській громадській діячці Марії Гайдар і російському журналісту, колишньому головному редакторові журналу Forbes Україна Володимиру Федоріну. Про це повідомляє офіційний сайт глави держави.

Президент подякував Марії Гайдар, Володимиру Федоріну та усім росіянам, які знаходять в собі мужність висловлювати незгоду з діями правлячого в Росії режиму, ідеться в повідомленні.

Київ, 4 серпня 2015 року
Київ, 4 серпня 2015 року

Порошенко також побажав новим громадянам України не втрачати зв’язки з Росією. «Ваша незаангажована позиція, думка та інформація з України як альтернатива кремлівській пропаганді є дуже важливою для мільйонів росіян», – сказав Петро Порошенко.

Марія Гайдар, про призначення якої своїм заступником минулого місяця повідомив голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі, відзначила, що для неї громадянство України є знаковим вибором.

«Я тут у важкий для України час для того, щоб розділити долю українського народу. У нас спільний ворог – авторитарний режим, який вбиває людей як у Росії, так і тут», – відзначила Марія Гайдар.

33-річна Марія Гайдар, яка є дочкою колишнього російського прем’єра-реформатора Єгора Гайдара, є активним учасником громадського та опозиційного руху Росії, входила до керівних органів опозиційних партій, де організувала та брала активну участь у публічних виступах, масових акціях протесту, у тому числі на підтримку України.

Раніше Гайдар заявляла, що не хоче відмовлятися від громадянства Росії, але готова дотримуватися українського законодавства і не виключає, що працюватиме в команді голови Одеської ОДА як волонтер або радник.

Народжений 1971 року в Одесі Володимир Федорін є відомим у Росії журналістом, редактором, медіа-менеджером, який завжди позиціонував себе як прихильник України, відзначає сайт президента Порошенка.

Марія Гайдар
Марія Гайдар

На цю ж тему:

20.07.2015
Марія Гайдар: Росія воює з Україною

Вона також зазначила, що Крим був незаконно анексований Росією і має бути повернутий у склад України далі
20.07.2015
Рішення Гайдар щодо України викликало бурхливу реакцію в Росії

Хтось каже про політичну авантюру, хтось про зраду. А влада взялася відбирати гроші у фонду, який очолювала Гайдар далі
18.07.2015
Дочки реформаторів залишають Росію

Російська влада все більше і більше складається з пройдисвітів – це і є причина нинішнього тяжкого становища. І причина війни – теж далі
XS
SM
MD
LG