Доступність посилання

ТОП новини

Українці Португалії підтримали блокаду Криму


Українці Португалії на акції в Лісабоні
Українці Португалії на акції в Лісабоні

Представники української громади в Португалії заявляють про підтримку «громадянської» блокади Криму, яка розпочалася 20 вересня з ініціативи лідерів кримськотатарського народу.

Вони просять португальський уряд продовжити підтримку Україні.

«Ми, представники української громади в Португалії, підтримуємо цю ініціативу і просимо уряд і португальських політиків далі підтримувати Україну в боротьбі проти російської агресії, у звільненні територій, окупованих російськими військами і звільненні всіх українських громадян, ув’язнених з політичних причин в Росії», – йдеться в повідомленні Товариства українців в Португалії.

Українці також записали відеозвернення з центральної площі Лісабона, куди вони прийшли з прапорами України та кримськотатарського народу.

20 вересня розпочалась безстрокова акція з блокування вантажного транспорту, що везе товари до Криму, ініційована лідерами кримськотатарського народу. За інформацією координаційної ради акції, через адміністративний кордон безперешкодно пропускатимуть пішоходів і легковий транспорт.

Ініціатори блокади вважають, що українські компанії мають припинити торговельні відносини з Кримом, оскільки територія півострова була окупована Російською Федерацією. За словами організаторів акції, вони не пропускатимуть фури до Криму до того часу, поки Росія не виконає їхні вимоги: звільнення політв’язнів, припинення тиск на незалежні ЗМІ, безперешкодний в’їзд для міжнародних спостерігачів на територію півострова, припинення репресій щодо кримських татар.

Окупаційна влада Криму вважає, що жителі півострова не відчують наслідків «продовольчої блокади».

XS
SM
MD
LG