Доступність посилання

ТОП новини

Уряд Франції схвалив видачу Росії казахстанського мільярдера-втікача – адвокат


Мухтар Аблязов
Мухтар Аблязов

Уряд Франції ще майже місяць тому схвалив екстрадицію мільярдера й опозиційного діяча з Казахстану Мухтара Аблязова до Росії, де його звинувачують у розтраті мільярдів доларів. Про це повідомив захисник Аблязова Пітер Салас.

Він заявив агенції AFP, що прем’єр-міністр Франції Манюель Вальс підписав указ про екстрадицію 17 вересня. За словами адвоката, його підзахисний оскаржить рішення.

У березні найвищий апеляційний судовий орган Франції, Касаційний суд, схвалив екстрадицію Аблязова.

Суд вирішив, що немає підстав скасовувати рішення про екстрадицію, ухвалені раніше французькими судами нижчих інстанцій.

Аблязова розшуковують і в його рідному Казахстані, і в Україні й Росії за звинуваченнями в фінансових махінаціях. Франція не має угоди про екстрадицію з Казахстаном, але має такі угоди з Україною і Росією.

Захист Аблязова і правозахисники заявляють, що ні в Україні, ні в Росії він може не отримати справедливого розгляду справи, до того ж існує ризик, що ці країни можуть далі екстрадувати його до Казахстану, де діячеві можуть загрожувати тортури й інші зловживання.

52-річного Мухтара Аблязова, критика влади президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва, арештували на півдні Франції наприкінці липня 2013 року, за повідомленнями, за запитом на екстрадицію, що надійшов із України. Крім того, такі ж запити надійшли і з Казахстану та Росії. Аблязова, опозиціонера до влади президента Назарбаєва і колишнього керівника найбільшого комерційного банку Казахстану, «БТА Банку», на батьківщині звинувачують у розкраданні понад 6 мільярдів доларів. В Україні і Росії проти нього висунули схожі звинувачення через розтрати у місцевих дочірніх банках «БТА Банку».

Аблязов утік із Казахстану до Лондона 2009 року, коли казахстанська влада відібрала в нього контроль за його банком, і отримав притулок у Великій Британії у 2011 році. Але 2012-го він утік і з Великої Британії, де його заочно засудили до 22 місяців ув’язнення за неповагу до суду через те, що він приховав від британської влади свої активи, які мали бути заморожені за рішенням суду.

Аблязов заявляє, що всі звинувачення проти нього політично мотивовані і є намаганнями Назарбаєва усунути його як політичного супротивника.

XS
SM
MD
LG