Доступність посилання

ТОП новини
21 Січень 2019, Київ 05:53

Парубій заявляє, що підписав закон про зміни до Конституції в частині правосуддя


Андрій Парубій (©Shutterstock)

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявляє, що підписав закон про зміни до Конституції в частині правосуддя.

«Сьогодні вранці я підписав зміни до Конституції, оскільки минув п’ятиденний строк», – сказав він.

При цьому на сайті Верховної Ради, на сторінці законопроекту №3524, інформації про підписання документа і передачі його на підпис президенту України поки що немає.

2 червня депутати 335 голосами схвалили в цілому зміни до Конституції України у частині правосуддя. Конституційні зміни вважають ухваленими, якщо вони набрали 300 і більше голосів у парламенті. Раніше, у лютому 2016 року, ці конституційні зміни парламент підтримав у першому читанні, після чого його доопрацювали українські і західні експерти.

Водночас перед цим голосуванням група організацій, що об’єдналися у платформу «Правозахисний порядок денний», виступила із зауваженнями щодо проекту змін до Конституції в частині правосуддя. У листі, який отримало Радіо Свобода, вони вказували, що частина пропонованих законодавчих новел «дасть можливість парламенту і уряду самостійно вирішувати, що означає та чи інша норма Конституції».

Також 2 червня Верховна Рада ухвалила законопроект про судоустрій та статус суддів, який має на меті реалізувати зміни до Конституції в частині судової реформи. Цей закон почне діяти лише разом з набуттям чинності змін до Конституції в частині судочинства. Згідно з законом, конституційні зміни набувають чинності через три місяці після опублікування, тобто приблизно у середині вересня 2016 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG