Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 04:13

МЗС застерігає іноземців від незаконних поїздок у Крим


МЗС України закликає іноземців та осіб без громадянства в’їжджати в анексований Росією Крим виключно відповідно до законів України і норм міжнародного права. Про це йдеться у зверненні, опублікованому на сайті відомства.

У МЗС нагадують, що іноземці можуть в’їжджати на тимчасово окуповану територію України і виїжджати з неї лише за спеціальним дозволом компетентних органів через контрольні пункти в’їзду-виїзду.

«Нехтування законодавством України при відвідуванні тимчасово окупованої території Криму українська сторона розглядає як свідоме потурання Росії як державі-агресорові і окупантові, а також як неповагу до суверенітету і територіальної цілісності України. Ми ще раз вимагаємо від всіх іноземних громадян чітко дотримуватися законодавства України та норм міжнародного права», – мовиться в повідомленні.

У відомстві наголосили, що Україна буде адекватно реагувати на будь-які факти порушення встановленого порядку і притягати порушників до відповідальності, зокрема шляхом застосування визначених законодавством України обмежень, таких, як заборона на в’їзд на територію України.

Заяву українського зовнішньополітичного відомства оприлюднили в день відвідин анексованого Криму прем’єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим.

Раніше, 22 липня, МЗС України направив Москві ноту протесту в зв’язку з неузгодженим з українською стороною перебуванням на окупованому півострові міністра оборони Росії Сергія Шойгу.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон про це. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG