Доступність посилання

ТОП новини

Дискримінація за етнічною ознакою неприпустима – офіс омбудсмена про події в Лощинівці


Зруйновані будинки ромів у Лощинівці, Одеська область, 29 серпня 2016 року

Будь-яка дискримінація за ознакою етнічного походження при реалізації прав і свобод людини є неприпустимою. Про це йдеться в запитах представника уповноваженого Верховної Ради з прав людини з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксани Філіпішиної. Ці запити адресовані голові Одеської облдержадміністрації та Лощинівському сільському голові, інформує 29 серпня сайт уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Підставою для запитів стали події в селі Лощинівка на Одещині.

«Замість того, щоб вжити заходів для врегулювання конфлікту, Лощинівська сільська рада ухвалила незаконне рішення про виселення ромів із села, яке порушує право на свободу пересування та вільний вибір місця проживання ромів, а також встановлює пряму дискримінацію за ознакою етнічного (національного) походження», – мовиться в повідомленні на сайті омбудсмена.

27 серпня у Лощинівці знайшли тіло 9-річної дівчинки зі слідами зґвалтування і насильницької смерті. За підозрою у вчиненні злочину поліція затримала 21-річного чоловіка, який належить до громади ромів.

Вбивство спровокувало у селі заворушення: місцеві жителі пошкодили будинки, де живуть роми, закликаючи виселити їх. Влада погодилася із цією вимогою.

Суд в Ізмаїлі на Одещині заарештував на два місяці, до 25 жовтня, без права на внесення застави підозрюваного у вбивстві дівчинки в селі Лощинівка.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, прокурор після засідання заявив, що підозрюваний своєї провини не визнає, але «докази свідчать проти нього». Подробиць представник сторони обвинувачення не навів, але додав, що у справі проводять понад 10 експертиз.

Суд проводив засідання у закритому режимі.

На даний час у поселенні ромів у Лощинівці залишилися лише дві родини, одна з яких – родина підозрюваного, інші – поїхали. Раніше у селі жили близько 50 представників ромської громади.

За словами керівника поліції Одеської області Георгія Лорткіпанідзе, люди, які залишили Лощинівку, не забрали своє майно, хоча поліція гарантувала їм безпеку.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG