Доступність посилання

ТОП новини

Посол ЄС в Україні після заборони Меджлісу закликав Росію забезпечити права кримських татар


Голова представництва Європейського союзу в Україні Юґ Мінґареллі закликав Росію забезпечити права кримських татар відповідно до міжнародного права у зв’язку з рішенням Верховного суду Росії підтвердити заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

«…Рішення Верховного суду Росії, яке підтвердило цю заборону, засвідчує серйозний напад на права кримських татар загалом», – заявив Мінґареллі, як повідомляє агентство «УНІАН».

При цьому дипломат заявив, що це рішення є подальшим дуже негативним загостренням ситуації з правами людини на Кримському півострові з часу його окупації Росією 2014 року, зокрема, щодо переслідування представників меншин.

«Повна відповідність міжнародним стандартам прав людини та іншим зобов’язанням згідно з міжнародним правом, особливо в цьому випадку стосовно спільноти кримських татар, повинна бути забезпечена без затримки», – наголосив посол ЄС.

У четвер Верховний суд Росії підтвердив квітневе рішення підконтрольного Росії Верховного суду Криму, який визнав діяльність Меджлісу «екстремістською» і ухвалив припинити його діяльність. Адвокати Меджлісу заявили, що звернуться до Європейського суду з прав людини.

XS
SM
MD
LG