Доступність посилання

ТОП новини

Нідерланди закликали Росію до співпраці в розслідуванні справи MH17 – МЗС


Берт Кундерс, архівне фото

Міністерство закордонних справ Нідерландів повідомило, що посол країни в Росії, викликана до МЗС у Москві, закликала Росію до співпраці в розслідуванні збиття малайзійського авіалайнера рейсу MH17 2014 року над окупованою частиною Донбасу, внаслідок чого загинули 298 людей.

«Ми використали цю розмову для того, щоб вкотре закликати Росію до співпраці, щоб досягти мети, яку встановила міжнародна спільнота і до якої приєдналася й Росія в рамках ООН», – заявив міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс про виклик посла цієї країни в Москві Рене Джонс-Бос на розмову до Міністерства закордонних справ Росії.

За словами міністра, Москва в перебігу розмови стверджувала про нібито відсутність належного процесу розслідування, його об’єктивності і відкритості. Але, додав він, попри цю критику, Росія нібито готова надати Спільній слідчій групі свої дані, і «це буде видно наступними тижнями».

Кундерс наголосив: важливо, щоб незалежне розслідування, яке здійснює Спільна слідча група, відбувалося без політичного втручання. Тому ставити під сумнів професіоналізм і чесність прокуратури, що також дискредитує роботу групи, неправильно, наголосив він.

Раніше в понеділок в МЗС Росії заявили послові Нідерландів, що проміжні результати розслідування у справі збиття літака рейсу MH17, які 28 вересня оприлюднили в Нідерландах, «не можуть бути визнані Росією задовільними». «У російської сторони зберігаються вагомі підстави сумніватися в об’єктивності, достовірності й неупередженості поданих Спільною слідчою групою висновків», – заявили в МЗС Росії.

У суботу, коли вже було відомо про майбутній виклик посла Нідерландів у Москві до МЗС Росії, з різкішою заявою про твердження Росії виступив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. Як сказав він тоді, «розповсюдження нісенітниць про це розслідування має припинитися, ми не приймаємо заяв про сумніви в його незалежності» За словами Рютте, Нідерланди використають виклик посла, щоб дати Росії чітко знати про необхідність поважати незалежність розслідування.

Росія раніше вже вельми критично висловлювалася про оприлюднені в Нідерландах проміжні результати розслідування, назвавши слідство «упередженим і політично мотивованим» і заявивши, що воно «самочинно призначає винного і вигадує бажані результати». Через ту критику МЗС Нідерландів уже викликало посла Росії в цій країні, щоб вказати йому на те, що «така необґрунтована критика є неприпустимою».

28 вересня міжнародна Спільна слідча група, що працює під егідою прокуратури Нідерландів, оголосила перші проміжні підсумки розслідування збиття літака рейсу MH17. За даними слідства, зенітно-ракетна установка «Бук», із якої збили «Боїнг», була доставлена на територію України з Росії і повернулася до Росії відразу після збиття. Місцем запуску ракети слідчі назвали околиці селища Первомайський поблизу Сніжного на Донеччині. Ця територія тоді перебувала й перебуває донині під контролем підтримуваних Росією сепаратистів.

Кількість підозрюваних у справі – близько 100 осіб. Водночас слідчі заявили, що наразі не можуть говорити про участь Росії як держави у збитті літака.

За їхніми словами, встановлення винних у трагедії стане наступним етапом слідства. Термін розслідування катастрофи продовжили до початку 2018 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG