Доступність посилання

ТОП новини

У Ємені тисячі людей вимагали від ООН міжнародного розслідування авіаудару в Сані


Протестувальники під представництвом ООН у Ємені, Сана, 9 жовтня 2016 року
Протестувальники під представництвом ООН у Ємені, Сана, 9 жовтня 2016 року

Тисячі людей протестували у неділю під представництвом ООН у столиці Ємену Сані, вимагаючи проведення міжнародного розслідування авіаудару по похоронній процесії 8 жовтня, коли загинуло понад 140 людей.

Протестувальники, декотрі із зброєю в руках, вигукували гасла зі звинуваченням на адресу ООН у неспроможності припинити конфлікт в країні, і вимагали провести незалежне розслідування подій у Сані. Дехто з демонстрантів закликав до нападів на Саудівську Аравію.

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун закликав до «негайного і неупередженого розслідування» атаки, і додав, що будь-який зумисний напад на цивільних громадян «є абсолютно неприйнятним». За словами очільника ООН, відповідальні за напад мають бути покарані.

Раніше коаліція на чолі з Саудівською Аравією, що бореться з бойовиками в Ємені, заявила, що розслідуватиме повітряний удар, який стався напередодні на похоронах у Сані. За даними ООН, внаслідок авіаудару 8 жовтня загинули понад 140 людей, сотні поранені.

Коаліція, яка підтримує визнаний міжнародною спільнотою уряд Ємену, почала кампанію бомбардування проти повстанців в березні 2015 року.

Головні сили єменського конфлікту – міжнародно визнана влада країни, що тимчасово базується в місті Адені, і шиїтські повстанці з руху Хуті, що захопили північно-західну частину Ємену зі столицею Саною.

Збройний конфлікт у Ємені триває понад півтора року і призвів до загибелі близько 7 тисяч людей.

XS
SM
MD
LG