Доступність посилання

ТОП новини

У ФБР США заявляють, що справа Фірташа «абсолютно не політична»


Дмитро Фірташ
Дмитро Фірташ

Представник Федерального бюро розслідувань США Карен Ґрінвей заявляє, що справа арештованого в Австрії за запитом США українського мільярдера Дмитра Фірташа не є політичною.

Під час конференції з повернення активів корумпованої політичної еліти України Ґрінвей, яка розслідувала справу Фірташа, заявила, що це «абсолютно не політична справа».

Наприкінці грудня або в січні у Відні очікується розгляд у другій судовій інстанції запиту щодо екстрадиції Дмитра Фірташа до Сполучених Штатів Америки. У першій інстанції віденський суд відхилив запит на екстрадицію, вирішивши, що США не надали достатньо доказів причетності Фірташа до злочину.

У США вимагають видачі Фірташа у справі про хабарі на суму 18,5 мільйона доларів, заплачених за отримання дозволу на видобуток титану в Індії.

Фірташ заперечує висунуті проти нього звинувачення, називаючи їх «абсурдними й безпідставними», а запит США про екстрадицію – «політично мотивованим».

В Україні поліція розслідує два кримінальні провадження, пов’язані з Дмитром Фірташем: щодо групи компаній Ostchem і колишніх керівників компанії «Нафтогаз України». У цих провадженнях він не має статусу підозрюваного.

Також у грудні минулого року Національна поліція України розпочала провадження за фактом звернення Національного банку України про неповернення кредиту рефінансування банку «Надра» в розмірі 5 мільярдів гривень, отриманих під особисту гарантію Дмитра Фірташа.

XS
SM
MD
LG