Доступність посилання

ТОП новини

Суд ЄС визнав законність санкцій проти російського заводу-виробника «Буків»


Президент Росії Володимир Путін під час відвідин Обухівського заводу в Санкт-Петербурзі, що входить до складу концерну «Алмаз-Антей», червень 2013 року

Суд Європейського союзу визнав законність запровадження санкцій проти російського державного заводу «Алмаз-Антей», який виготовляє військову техніку, зокрема, зенітно-ракетні комплекси «Бук». Це рішення у відповідь на скаргу заводу опубліковане на сайті суду 25 січня.

У своєму рішенні суд заявляє, що Рада ЄС надала достатні свідчення того, що Росія відправляє зброю бойовикам на сході України. «Алмаз-Антей», який виробляє зброю і військове обладнання в Росії, опосередковано підтримує порушення територіальної цілісності сусідньої держави, заявили в суді.

«У сьогоднішньому рішенні суд відхилив позов «Алмаз-Антей» і таким чином підтримав рішення про замороження грошових фондів компанії. Суд дійшов висновку, що Рада ЄС не діяла непропорційно, вирішуючи заморозити кошти підприємств, які підтримують, матеріально чи фінансово, дії російської влади, що підривають чи загрожують територіальній цілісності, суверенітету й незалежності України», – мовиться в рішенні суду.

При цьому в суді зазначили, що Рада ЄС не зобов’язана була доводити пряме використання сепаратистами на Донбасі зброї, виготовленої російським концерном, для обґрунтування санкцій.

Починаючи з 2014 року, Захід у кілька етапів запровадив у зв’язку з дестабілізацією України і агресією Росії проти неї у Криму, а потім на Донбасі кілька пакетів санкцій. Вони стосуються головним чином російських фізичних і юридичних осіб, а також осіб та інституцій із лав донбаських і кримських сепаратистів і представників колишнього керівництва України. Крім того, санкції накладені й на деякі галузі економіки Росії.

Із ЗРК «Бук», доставленого на окуповану частину Донбасу з Росії й потім поверненого назад, був збитий 2014 року авіалайнер «Малайзійських авіаліній» рейсу MH17, у якому загинули всі 298 людей у ньому, встановило міжнародне розслідування цієї катастрофи. Росія і виробник «Буків» продовжують заперечувати це.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG