Доступність посилання

ТОП новини
18 Вересень 2018, Київ 20:16

МЗС України очікує від суду в Гаазі застосування запобіжних заходів у справі України проти Росії


Міжнародний суд у Гаазі

У Міністерстві закордонних справ України очікують, що Міжнародний суд у Гаазі впродовж кількох тижнів ухвалить рішення про застосування запобіжних заходів у справі України проти Російської Федерації. Про це йдеться в поширеному 6 березня коментарі міністерства.

«Як правило, Міжнародний суд ООН розглядає запити про запровадження тимчасових заходів у прискореному порядку. Очікується, що суд винесе рішення протягом кількох тижнів. Що стосується розгляду справи по суті, то протягом кількох найближчих місяців Міжнародний суд ООН має визначити розклад подання сторонами процесуальних документів, після чого будуть призначені усні слухання», – йдеться у коментарі.

У МЗС вказали, що запобіжні заходи дозволять суду не допустити погіршення ситуації і, найголовніше, — захистити цивільне населення протягом часу, необхідного для розгляду справи. При цьому розгляд позову по суті продовжиться незалежно від рішення суду щодо запиту про застосування запобіжних заходів. Їх застосування є особливо важливим у контексті загострення ситуації в Авдіївці та Криму.

Міжнародний суд, найвища судова інстанція в структурі ООН, що працює в нідерландській Гаазі, розпочинає 6 березня розгляд позову, поданого Україною до Росії в середині січня 2017 року.

Україна закидає Росії порушення міжнародних конвенцій щодо протидії фінансуванню тероризму та расової дискримінації.

Українська сторона стверджує, що Росія порушує Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму «шляхом надання зброї та інших видів допомоги» бойовикам, які вчинили низку актів тероризму на території України.

У МЗС України також зазначають, що Росія порушує Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, беручи участь в кампанії дискримінації щодо неросійських громад, які проживають в Криму, зокрема, національних спільнот українців і кримських татар.

Україна також просить Міжнародний суд про тимчасові заходи на час розгляду справи. Серед таких заходів – домогтися від Росії негайно припинити матеріальну й іншу підтримку «груп, що вдавалися до актів тероризму проти цивільних в Україні», і вчинити тиск на такі групи, щоб вони надалі не чинили таких актів, а також утриматися від дискримінації у Криму, зокрема, зупинити чинність заборони Меджлісу кримськотатарського народу і його діяльності й розслідувати зникнення кримських татар.

Після російської анексії Криму на Донбасі триває збройний конфлікт, внаслідок якого загинули, за даними ООН, майже 10 тисяч людей. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці». Щодо Криму Росія твердить про «добровільність» входження окупованого півострова до неї, що суперечить міжнародному праву.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG