Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 09:06

ОБСЄ: озброєння навіть без боєкомплекту на аеродромі Луганська є порушенням Мінських угод


Спостерігачі ОБСЄ на Луганщині, архівне фото

У Спеціальній моніторинговій місії (СММ) ОБСЄ заявляють, що розміщення озброєння навіть без боєкомплекту на аеродромі Луганська є порушенням Мінських угод.

«На основі своїх спостережень місія повідомляла про скупчення озброєння на аеродромі на південно-східній околиці підконтрольного «ЛНР» Луганська. Незалежно від того, чи це озброєння з боєкомплектами, чи без них, його розміщення в тих місцях, де воно розміщене зараз, є порушенням Мінських угод», – йдеться в повідомленні СММ ОБСЄ на сторінці в Facebook.

В ОБСЄ вважають, що роль спостерігачів місії була некоректно висвітлена в коментарях одного з представників угруповання «ЛНР».

«Такі помилкові твердження разом з постійними обмеженнями свободи пересування наших спостерігачів і небажанням виконувати Мінські угоди підривають зусилля, спрямовані на досягнення нормалізації та стабілізації в Україні», – додають в організації.

20 квітня СММ ОБСЄ повідомила, що минулого тижня місія відзначила наявність забороненого озброєння в зоні безпеки.

«З 5 квітня СММ відзначала скупчення озброєння на аеродромі на південно-східній околиці підконтрольного так званій «ЛНР» Луганська, зокрема 7 реактивних систем залпового вогню (РСЗВ), 17 гаубиць і 7 танків», – зазначалося у звіті місії.

В угрупованні «ЛНР», визнаному в Україні терористичним, заявили, що представники Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ щодня перевіряють техніку сепаратистів, в ній немає боєкомплектів.

За даними місії ОБСЄ в Україні, станом на 10 березня в її складі працюють 716 спостерігачів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG