Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 12:22

Україна остаточно оформила розлучення з Російською імперією – Порошенко


Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна остаточно оформила розлучення з Російською імперією, отримавши безвізовий режим із Європейським союзом.

«І саме так по-філософськи ми повинні це сприймати», – сказав він в інтерв’ю телеканалові «1+1».

«Мова йде не тільки і не стільки про безвізовий перетин кордону, мова йде про повернення України до історичного місця у складі європейських країн», – сказав президент.

За його словами, «це не просто право перетинати кордон – це надзвичайно важливий історичний вибір нашої країни».

На його думку, надання безвізового режиму сприятиме підвищенню міжнародної репутації України. «Український паспорт увійде в 40 найбільш привабливих паспортів світу щодо можливостей подорожей. Вже пишаєшся українським паспортом, і це дуже важливе досягнення. Уже ніхто нас не переплутає з жодною країною світу, і я хочу всіх із цим привітати», – заявив голова держави.

Українці зберегли пам’ять про своє європейське коріння та демонструють єдність щодо цивілізаційного вибору, наголосив Петро Порошенко.

На зауваження про те, що росіяни критично оцінюють перспективи безвізового режиму для України та передрікають масову міграцію українців на Захід, Порошенко нагадав пораду героя твору російського письменника Михайла Булгакова, який радив «не читати радянських газет зранку, бо вони псують апетит і травлення». «Не читайте російських газет. Вони писали у 2014 році, що Україна розколеться навпіл, що буде реалізований їхній проект «Новоросія» – нічого цього не відбувається. Вони недооцінили рівень любові українців до Батьківщини, до своєї власної землі, готовність захищати її зі зброєю в руках, віддати життя за неї», – сказав президент.

Раніше в четвер у Брюсселі Рада Європейського союзу остаточно схвалила рішення про візову лібералізацію для громадян України. Це рішення ще має бути формально підписане, як очікують, 17 травня – у приміщенні Європейського парламенту у Страсбурзі і у присутності президента України Петра Порошенка, який перебуватиме там із візитом. Відтак після публікації в Офіційному журналі ЄС рішення має набути чинності, як очікують, приблизно 11 червня.

Безвізовий режим передбачатиме можливість перебувати у 34 країнах Європи до 90 днів протягом кожних 180 днів без права працевлаштування. Угода про лібералізацію візового режиму буде поширюватися на всі країни Євросоюзу, окрім Великої Британії та Ірландії, а також діятиме в країнах шенгенського простору, що не входять до ЄС, – Норвегії, Ісландії, Ліхтенштейні та Швейцарії. Для безвізових поїздок громадянам України потрібно мати біометричний паспорт.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

ЄС скасовує візи українцям: вільні подорожі почнуться у червні

Рада ЄС затвердила «безвіз» для України​

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG