Доступність посилання

ТОП новини

У Києві біля Адміністрації президента вимагають не блокувати соцмережу «Вконтакте»


Учасники протесту на вулиці Банковій у центрі Києва, 19 травня 2017 року
Учасники протесту на вулиці Банковій у центрі Києва, 19 травня 2017 року

У Києві біля Адміністрації президента України близько 50 людей протестують з вимогою не блокувати російську соцмережу «Вконтакте».

Як повідомили учасники акції, на мітинг вони зібралися через соцмережі, офіційного звернення до президента не подають, проте зареєстрували на сайті президента петицію з вимогою скасувати блокування російських інтернет-ресурсів.

Учасники акції скандують «Поверніть ВК!»

15 травня президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України, що передбачає застосування нових санкцій проти російських фізичних і юридичних осіб. У списку 468 юридичних осіб – зокрема сервіси «Яндекс», соцмережі «ВКонтакте», «Однокласники», сайти Mail.Ru Group, антивірусні компанії «Лабораторія Касперського» і DrWeb.

Згідно з указом, інтернет-провайдери зобов’язані заблокувати доступ до цих інтернет-ресурсів.

Це рішення викликало суперечливу реакцію. Зокрема, міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch вважає, що слід скасувати заборону, а також вжити заходb щодо захисту свободи слова й інформації в Україні. Натомість у НАТО погодилися з позицією Києва, що блокування російських інтернет-ресурсів в Україні є питанням безпеки, а не свободи слова.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG