Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 16:11

Виборча комісія у Кривому Розі не змогла ухвалити ніякого рішення щодо відкликання 11 депутатів міськради


Ілюстративне фото

Криворізька територіальна виборча комісія не змогла ухвалити рішення ні щодо відкликання 11 депутатів міськради, ні щодо припинення ініціативи щодо відкликання. Інформацію про це Радіо Свобода у вівторок підтвердили у виборчій комісії.

За її даними, на засідання зібралось 12 членів комісії із 18-ти, голова комісії Павло Гівель був відсутній, бо перебуває за кордоном.

Члени комісії винесли на голосування два проекти постанови – відкликати депутатів або припинити процедуру. Жодна не набрала потрібної кількості голосів, повідомив у коментарі Радіо Свобода член комісії Олександр Буян.

«Що буде далі – невідомо. Як варіант, ЦВК може нас розпустити за бездіяльність. По-друге, можуть зволікати із заміною кількох членів комісії, зокрема, ще 3 травня було внесене подання на заміну члена комісії від «Батьківщини». За законодавством, у період між виборами на заміну дається 30 днів, тобто вже 3 червня у разі непризначення ми зможемо скаржитись. Потім ми можемо модернізувати текст постанови і працювати далі. Ніщо нам не заважає, адже ні рішення «відхилити» не було ухвалено, ні рішення «задовольнити» не було. Відповідно, ми в процесі», – сказав він. .

У квітні Кривому Розі розпочався збір підписів за відкликання одразу 11 депутатів міської ради. Збір проводили жителі міста, їх підтримували представники політичних партій – «УКРОПу», «Самопомочі», «Блоку Петра Порошенка», «Сили людей», «Батьківщини» та «Радикальної партії Олега Ляшка».

За словами ініціаторів збору підписів, згадані депутати ще на початку каденції були виключені зі своїх партій та фракцій «як такі, що не відстоюють їхні принципи та ідеали», а упродовж року після виборів голосували «синхронно з «Опозиційним блоком»». Пізніше ініціатори повідомили, що зібрали загалом 45 тисяч підписів і передали їх до ТВК.

3 травня стало відомо, що, попри опломбовані двері, з приміщення ТВК, розташованого в будівлі міськради, яке добре охороняється, зникли аркуші з підписами виборців за відкликання депутатів міської ради. Поліція відкрила кримінальне провадження.

Члени ТВК звернулись до ЦВК за роз’ясненнями, чи можна продовжувати процес відкликання депутатів за копіями документів. У відповіді ЦВК йдеться про те, що закон не містить положень про роботу з копіями документів, однак, за словами членів ТВК, він і не містить заборони працювати з копіями.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG