Доступність посилання

ТОП новини
17 Листопад 2018, Київ 04:37

Київ в IMO: провокативні дії Росії загрожують безпеці судноплавства в Чорному морі


Російські морські патрулі в окупованому Криму (ілюстраційне фото)

Українська влада звинувачує Росію в провокативних діях – перешкоджанні діяльності українського рятувального катера під час штатних навчань Морської пошуково-рятувальної служби України. Такі дії «вкотре підтверджують повне ігнорування Росією усіх норм та принципів міжнародного права», мовиться в заяві України до держав-членів Міжнародної морської організації (ІМО), оприлюдненій під час 98-ї сесії Комітету з безпеки на морі в Лондоні.

«Також українська делегація окремо привернула увагу членів ІМО, що на попередній сесії Комітету з безпеки на морі було ухвалене рішення розпочати моніторинг ситуації з безпекою навігації в Північній частині Чорного моря, яка внаслідок триваючої незаконної окупації Кримського півострова Російською Федерацією фактично перетворилася на «сіру зону» для міжнародного судноплавства», – мовиться в повідомленні, оприлюдненому 15 червня на сайті посольства України у Великій Британії.

«24 квітня 2017 року під час проведення рятувальниками Морської пошуково-рятувальної служби в Чорному морі, в районі Скадовська, штатних навчань російський корабель здійснив спробу захоплення українського рятувального катера. Команда українського катера не допустила захоплення судна», – повідомило минулого місяця Міністерство інфраструктури України.

Російські прикордонники заперечують, що намагалися захопити український катер у водах неподалік Скадовська.

Згідно з повідомленням Прикордонного управління Федеральної служби безпеки Росії, яка фактично контролює води навколо окупованого Криму, катер «порушив кордон». Крім того, з нього велася відео- і фотозйомка, поскаржилися росіяни.

Від 2014 року російські кораблі збільшили свою присутність у територіальних водах українського Криму, анексованого Росією.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG