Доступність посилання

ТОП новини
20 Вересень 2018, Київ 17:26

Публічне «зведення рахунків» було помилкою – Луценко про відносини з НАБУ


Генеральний прокурор України Юрій Луценко

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що публічне «зведення рахунків» у його відносинах з директором НАБУ Артемом Ситником було помилкою. Про це він сказав у вівторок ввечері в інтерв’ю кільком українським телеканалам.

«Я не маю права закривати очі на те, що НАБУ, як мені здається, як здається нашим фаховим прокурорам, сьогодні порушує ту чи іншу частину законодавства. Ми зустрілися з паном Ситником буквально на днях після його повернення зі США. Ми провели обговорення ситуації і спільно прийшли до того, що було помилкою публічне зведення рахунків. Заяви НАБУ про те, що їм перешкоджають, та інші речі – в тому числі, з мого боку. Цього не розуміють ні українці, ні за кордоном», – заявив Луценко.

Він також додав, що публічні виступи із закидами на адресу ГПУ з боку НАБУ і навпаки завдавали удар правоохоронній системі.

«Тому я одразу пропонував тоді і зараз стою на тому, що потрібно за столом обговорювати проблеми і робити реальні кроки на зустріч одне одному», – додав Луценко.

8 грудня президент України Петро Порошенко заявив, що не допустить політичного втручання в діяльність українських антикорупційних органів. Це сталося після того, як на Заході висловили стурбованість через «тиск» на антикорупційні органи і заговорили про сумніви у прихильності влади до боротьби з корупцією. Одним із сигналів до такого занепокоєння стали повідомлення про можливість звільнення керівництва антикорупційних органів через міжвідомчий конфлікт між ГПУ, НАБУ і САП.

Міжнародні правозахисники, західні партнери України давно закликають Київ посилити боротьбу з корупцією, зокрема шляхом створення спеціального антикорупційного суду. 26 грудня на сайті Верховної Ради з’явився текст, запропонованого президентом до ухвалення депутатами, законопроекту про Вищий антикорупційний суд.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG