Доступність посилання

ТОП новини
20 Липень 2019, Київ 19:22

Українська сторона готова до компромісів для швидкого звільнення полонених – Геращенко


Ірина Геращенко

Віце-спікер Верховної Ради, представник України в підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко заявляє, що українська сторона готова до «серйозних компромісів» для якнайшвидшого проведення чергової хвилі звільнення полонених.

«Для українських представників у мінській гуманітарній підгрупі (де працює також В. Медведчук, залучені як експерти обмудсмен В. Лутковська і представники СБУ) пріоритетами на 2018 рік буде звільнення всіх незаконно утримуваних з тюрем ОРДЛО і активізація роботи з пошуку й ідентифікації зниклих безвісти. Ми докладемо всіх зусиль, щоб друга хвиля звільнення заручників відбулася якнайшвидше, готові в цьому питанні до серйозних компромісів», – написала Геращенко у Facebook. Вона не уточнила, які саме компроміси має на увазі.

За словами Геращенко, Міжнародний комітет Червоного Хреста потрібно залучити до пошуку зниклих безвісти на сході України. Це питання може бути розглянуте в рамках зустрічі представників країн «нормандської четвірки» (Україна, Франція, Німеччина, Росія), додала вона.

«Також уже на першій зустрічі в Мінську я порушу питання про підлітків, яких дотепер утримують у донецькому СІЗО. На моє глибоке переконання, у рамках мінської групи всі сторони, у тому числі ОБСЄ, повинні активно вимагати їх звільнення», – додала депутат.

27 грудня на Донбасі між українською стороною і підтримуваними Росією бойовиками відбувся обмін утримуваними особами. Він був запланований за формулою «306 (тих, видачі кого домагалися підтримувані Росією бойовики – ред.) на 74 (військових і цивільних, включених до списку на обмін Україною – ред.)». Українській стороні 27 грудня передали 74 людини, проте одна з них вирішила залишитися на непідконтрольній українській владі території. Київ передав бойовикам 233 людини.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG