Доступність посилання

ТОП новини
18 Червень 2019, Київ 19:23

Запоріжці приносять іграшки до храмів УПЦ (МП) після того, як дитину відмовились відспівувати в церкві


Запоріжці приєдналися до акції #принесиляльку, ініційованої вихідцем із Запоріжжя блогером Юрієм Гудименком, який закликав українців приносити іграшки під стіни храмів УПЦ (Московського патріархату) через те, що представники цієї церкви відмовились відспівувати дворічного загиблого хлопчика, якого було хрещено в церкві УПЦ Київського патріархату.

Запоріжці, що долучилися до акції, приносять іграшки до різних храмів УПЦ (МП) в місті та викладають світлини з ними у соцмережах. Так, один з учасників акції Віктор Кривоносов розповів Радіо Свобода, що він обурений поведінкою священиків, і зазначив, що він «знав про їхню абсолютно неадекватну позицію щодо іновірців і раніше, але цей випадок просто кричущий за своєю ганебністю».

Ще один учасник акції Олексій Мосейко зазначив, що мав на меті підтримати батьків загиблого хлопчика: «Вчинок священика Московського патріархату – нелюдяний і антигуманний. Хотів підтримати батьків у цю важку хвилину – ми на їхньому боці. Вважаю, що якщо московська церква існує на нашій землі, то вона повинна дотримуватися і законів нашої держави, і прийнятого у суспільстві морально-етичного кодексу».

Запорізький журналіст Сергій Сидоров, який взяв участь в акції #принесиляльку, також наголосив, що, претендуючи на повагу суспільства, церква має бути готова до його реакції на дії представників конфесії, якою і став цей флешмоб: «Я вважаю, що церква як інституція претендує не лише на увагу парафіян і оцерковлених людей, а і в цілому на повагу в суспільстві. Якщо вони претендують на повагу суспільства як соціальна інституція, то якщо їхні представники роблять дурниці, то нехай вони отримують відповідь від суспільства, на яке вони теж не зважають і яке теж не є оцерковленим».

4 січня запорізький сайт «Форпост» повідомив, що священик УПЦ (МП), запрошений ритуальною службою, відмовився провести обряд відспівування дворічного хлопчика, що загинув ввечері 31 грудня внаслідок падіння на нього 39-річного чоловіка, що вчинив самогубство, вистрибнувши з вікна багатоповерхівки. Представник церкви, незважаючи на прохання батьків, відмовився провести ритуал після того, як дізнався, що дитину хрестили в церкві УПЦ КП. Після цього батьки загиблої дитини звернулися до найближчої церкви, яка також належить до УПЦ (Московського патріархату), та отримали нову відмову у проведенні відспівування. Згодом на похорон приїхав священик УПЦ Київського патріархату, який і провів ритуал.

5 січня під час власної прес-конференції митрополит Запорізький і Мелітопольський УПЦ (МП) Лука заявив, що священик, що відмовився відспівувати загиблого хлопчика, діяв згідно з церковним каноном. Представники УПЦ (МП) називають УПЦ КП «розкольниками», тому не визнають проведений тими обряд хрещення і долучення людини до церкви.

«Батюшка теж розплакався. Чому? Бо дитина була «не хрещена». Він не був членом церкви. По канонах ані один, ані другий священик не мав право його відспівувати, тому жодних канонічних порушень священик не вчинив. Я закликаю всіх і благословляю священство всієї нашої єпархії келійно, не під час священної літургії, а келійно молитися за трагічно загиблого малюка Євгена. У пам’ять про Євгена прошу приносити до храмів ляльки, цукерки – ми їх роздамо до дитячих будинків, малозабезпечених родин. Тобто це добра християнська традиція, що робити рідним, коли їхній близький був нехрещений? Нам часто задають це питання. І священик радить: ми не можемо молитися на літургії, можемо молитися келійно і творити добрі справи», – заявив Лука.

У прес-службі ж Запорізької єпархії УПЦ КП, в свою чергу, повідомили, що в усіх храмах єпархії буде проведено за розпорядженням місцевого єпископа Фотія заупокійне богослужіння за душу загиблої дитини.


НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Що нам робити з «канонічним» Московським патріархатом?​

Священики УПЦ (Московського патріархату) відмовилися відспівати дитину. Люди обурені і несуть ляльки до храмів​

У Києві фотокореспонденту Радіо Свобода заважали зняти дії священика під час акції #принесиляльку​

Українська помісна церква: надія і пастка Москви​

Ми перейшли до Київського патріархату через антиукраїнську позицію багатьох священиків УПЦ (МП) – протоієрей Сергій Дмитрієввники

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG