Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 18:42

Рада має намір наступного тижня розглянути законопроект про антикорупційний суд


Верховна Рада має намір наступного пленарного тижня розглянути президентський законопроект про Вищий антикорупційний суд.

Згідно з проектом порядком денним, оприлюдненим на сайті парламенту, народні депутати розглянуть цей законопроект у вівторок, 16 січня.

Пленарний тиждень Верховної Ради відбудеться 16-19 січня.

У грудні минулого року президент вніс до Верховної Ради України законопроект про Вищий антикорупційний суд. Згідно з документом, на посаду судді Вищого антикорупційного суду претендент обирається на конкурсі, ним може бути призначений громадянин України у віці не менше ніж 35 років, зі стажем роботи на посаді судді не менш ніж 5 років, з науковим ступенем у сфері права чи пропрацювавши в науковій галузі щонайменше 7 років, з адвокатським досвідом.

Проте низка антикорупційний організацій закликали президента України Петра Порошенка відкликати цей законопроект і доопрацювати його, заявляючи, що окремі положення документа не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії.

У НАБУ заявили про необхідність створення Вищого антикорупційного суду для ефективного притягнення до відповідальності корупціонерів.

Створення антикорупційного суду є однією з умов продовження співпраці України з її ключовим кредитором – Міжнародним валютним фондом.

НА ДОТИЧНУ ТЕМУ:

Рада планує розглянути законопроект про реінтеграцію Донбасу 16 січня

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG