Доступність посилання

ТОП новини
25 Квітень 2019, Київ 07:15

У Росії звинуватили США в намаганні санкціями вплинути на президентські вибори


Сергій Рябков

У Росії звинуватили США в тому, що вони своїми новими санкціями намагаються вплинути на президентські вибори.

Так заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков прокоментував російському агентству «ТАСС» очікувану появу у США до кінця цього місяця двох доповідей стосовно дієвості чинних санкцій щодо Москви і пропонованих нових санкцій.

«Ми ставимося до всього цього по-філософському. Бачимо в цьому чергове намагання вплинути на нашу внутрішню ситуацію, особливо напередодні президентських виборів», – заявив він.

При цьому чільний російський дипломат натякнув на можливість відповіді Росії на очікувані нові санкції США. «Окремо постає питання про дзеркальну, симетричну чи будь-яку іншу відповідь. Рішення з цього приводу буде ухвалювати президент Росії в належний час», – сказав Рябков і додав, що, говорячи словами Вашингтона, Москва зберігає всі можливості для відповіді.

«Будемо шукати найдієвіші форми реагування на все, що відбувається, без шкоди для власних інтересів і не перекриваючи перспективи поступової нормалізації відносин зі США», – додав він.

Наприкінці січня збігає останній термін, коли адміністрація США має виконати низку пунктів закону про розширення санкцій щодо Ірану, Росії і Північної Кореї, ухваленого минулого літа. Зокрема, адміністрація має подати до Конгресу звіт про корупцію у владі Росії і перелік осіб із найближчого оточення президента Росії Володимира Путіна, які в майбутньому могли б потрапити під санкції. Закон передбачає надання списку державних чиновників, керівників державних компаній, організацій, пов’язаних із російською державою, які причетні до утисків права людини в Росії чи підтримці російської агресії проти України.

Також можливі нові санкції передбачені у зв’язку з втручанням Росії у президентські вибори у США; Москва, проти дедалі численніші докази такого втручання, продовжує заперечувати його, так само президент США Дональд Трамп не визнає цього втручання, що фактично пішло йому на користь.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG