Доступність посилання

ТОП новини
21 Квітень 2019, Київ 17:05

Дуда звернувся до Конституційного суду щодо закону про Інститут нацпам’яті


Анджей Дуда

Президент Польщі Анджей Дуда звернувся до Конституційного суду щодо конституційності закону про Інститут національної пам’яті.

Як цитує Дуду прес-служба президента Польщі, положення законів повинні бути достатньо точними, щоб кожен громадянин, прочитавши їх, не мав сумнівів у тому, що його поведінка може бути покараною чи ні.

6 лютого президент Польщі Анджей Дуда заявив, що вирішив підписати зміни до закону про Інститут національної пам’яті, які передбачають кримінальне переслідування тих, хто приписуватиме полякам злочини нацистів, зокрема вживатиме словосполучення «польські табори смерті», а також тих, хто заперечуватиме «злочини українських націоналістів», скоєні щодо громадян Польщі в період 1925–1950 років.

Раніше документ підтримали обидві палати польського парламенту – Сейм і Сенат.

Президент України Петро Порошенко 1 лютого заявив, що закон «не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між Польщею та Україною», і що «історична правда вимагає відвертої розмови і діалогу, а не заборон».

У Держдепартаменті США заявили, що польський закон про Інститут національної пам’яті «може підірвати свободу слова та академічний дискурс». Також у департаменті зауважили, що потрібно «бути обережними, щоб не перешкоджати обговоренню і коментуванню Голокосту». Ця частина законодавчих змін у Польщі також обурила Ізраїль, де закон назвали «необґрунтованим».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG