Доступність посилання

ТОП новини

Дружина фігуранта «справи кримських диверсантів» Захтея: грошей на виплату російського штрафу немає


Оксана Захтей
Оксана Захтей

Сім'я засудженого у Криму фігуранта «справи українських диверсантів» Андрія Захтея не має коштів на оплату штрафу, що зобов'язав сплатити своїм рішенням підконтрольний Росії Верховний суд Криму, розповіла проекту Радіо Свобода «Крим. Реалії» дружина засудженого Оксана.

«У мене дитина, я не працюю, фінансових можливостей ніяких, я не знаю, як ми самі будемо жити. Не знаю, що думати, і як виплачувати, грошей у нас таких немає. У Криму ми все втратили, я приїхала додому до батьків з одним чемоданом», – сказала вона.

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму 16 лютого засудив Андрія Захтея до 6 років і 6 місяців колонії суворого режиму і штрафу у 220 тисяч рублів (близько 105 тисяч гривень).

10 серпня 2016 року ФСБ Росії повідомила, що у ніч на 7 серпня в Криму затримали групу «українських диверсантів», які нібито готували теракти на півострові.

Російські спецслужби заявляють, що затримані Євген Панов і Андрій Захтей були членами «групи диверсантів», яка нібито планувала здійснити теракти на об'єктах туристичної та соціальної інфраструктури півострова.

Пізніше Захтей підписав досудову угоду зі слідством. Однією з умов підписання угоди з боку слідства була відмова обвинуваченого від адвоката за угодою.

Влада України заперечує російські звинувачення на адресу українців і назвала їх провокацією російських спецслужб.

Інший фігурант цієї справи Євген Панов залишається в СІЗО до 9 квітня 2018 року.

XS
SM
MD
LG