Доступність посилання

ТОП новини
24 Вересень 2018, Київ 02:33

Лідери ЄС обговорюють бюджет без Британії


Європейські лідери 23 лютого в Брюсселі вперше збираються в складі 27 країн, без Великої Британії й обговорюватимуть бюджет ЄС після 2020 року, коли Британія залишить співдружність.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, європейські лідери також говоритимуть про вихід Сполученого Королівства зі складу ЄС і міркуватимуть, хто буде наступником Жана-Клода Юнкера, який очолює Європейську комісію. На ці питання у різних столицях ЄС є неоднозначні погляди.

Бюджет ЄС, який завжди викликав дискусії між країнами-членами, з виходом Британії втратить одного з основних вкладників. Водночас, як припускають європейські дипломати, це також може зменшити розбіжності, адже саме Лондон був одним із найактивнішим і найнепохитнішим у питаннях фінансового розподілу.

Тим часом, виникає проблема фінансування давно запланованих витрат, без щорічних приблизно 10 мільярдів євро, які, за даними Європейської ради, вносили британці в європейську скарбницю.

З огляду на це Європейська комісія пропонує переглянути основні пріоритети співдружності до 2020 року й після, і відповідно до цього адаптувати бюджет.

При цьому суперечку, викликану цими пропозиціями, голова Єврокомісії Юнкер сформулював так: «Є країни, які не хочуть платити більше, а є і ті, хто не хоче отримувати менше».

Тим часом, як основні витрати наразі робляться на політику згуртування, яка спрямована на допомогу найбіднішим районам, а також аграрну політику, Брюссель застерігає: треба буде робити вибір.

Вихід із співдружності Сполученого Королівства викликає дебати в ЄС щодо його майбутнього: 27 держав-членів вже запланували зустрітися у травні 2019 року в Сібіу (Румунія), щоб підготувати свою майбутню «стратегічну програму» на період 2019-2024 років.

Цей саміт у Сібіу відбудеться під час румунського головування в Раді ЄС, а також незадовго до обрання нового Європейського парламенту та формування нової Єврокомісії, голова якої, наступник Жан-Клода Юнкера, буде призначений Європейською радою через схвалення депутатів Європарламенту.

Голова Євроради Дональд Туск і голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер раніше запропонували Великій Британії не виходити з Євросоюзу. Якщо уряд в Лондоні не змінить своїх поглядів, то в 2019 році «Брекзит» вступить в силу «з усіма негативними наслідками», заявив Туск 16 січня. Але в Британії заявили, що не передумають.

Велика Британія має вийти з Євросоюзу до кінця березня 2019 року після референдуму 2016-го, незначна більшість учасників якого проголосувала за цей вихід. 29 березня 2017 року прем’єр-міністр Британії Тереза Мей почала процес виходу з ЄС відповідно до статті 50 Лісабонського договору про функціонування Європейського союзу, яка передбачає процедури такого виходу. Цей процес має тривати не більш ніж два роки.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG