Доступність посилання

ТОП новини

Росія все ще не відповідає вимогам Всесвітнього антидопінгового кодексу – ВАДА


Всесвітня антидопінгова агенція (ВАДА) виступила пізно ввечері 25 лютого із заявою, в якій підтримала рішення Міжнародного олімпійського комітету не відновлювати повноваження Олімпійського комітету Росії (ОКР) на церемонії закриття Олімпійських ігор у Пхьончхані.

ВАДА нагадує, що умовою відновлення ОКР в олімпійській родині була відсутність нових порушень з боку членів делегації олімпійських атлетів із Росії (ОАР).

«Російська антидопінгова агенція (РУСАДА) все ще не відповідає вимогам Всесвітнього антидопінгового кодексу, оскільки вона все ще не виконала критеріїв Дорожньої карти відповідності, затвердженої після доведення існування в Росії систематичного маніпулювання процесом допінгового контролю», – ідеться в заяві.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) проголосував 25 лютого на підтримку заборони російським атлетам марширувати під своїм національним прапором під час церемонії закриття Олімпіади у Пхьончхані.

Спочатку вважалося, що МОК відновить повноваження Олімпійського комітету Росії, і російські атлети зможуть пройти на закриття Олімпіади під національним прапором, навіть після того, як російського керлінгіста Олександра Крушельницького спіймали на допінгу і позбавили через це «бронзи». Але після цього ще одна російська атлетка, бобслеїстка Надія Сергеєва також не пройшла тест на допінг і була дискваліфікована 24 лютого.

На зимовій Олімпіаді в Південній Кореї російські атлети були позбавлені права змагатися під прапором своєї країни. Міжнародний олімпійський комітет 5 грудня 2017 року відсторонив збірну Росії від участі в зимовій Олімпіаді-2018 року після того, як два розслідування підтвердили, що Кремль організував систему застосування допінгу в спорті. Російським спортсменам, які довели, що не застосовували допінг, дозволили змагатися під нейтральним прапором. У результаті було зареєстровано 169 російських атлетів для участі в Олімпіаді-2018.

XS
SM
MD
LG