Доступність посилання

ТОП новини
18 Квітень 2019, Київ 13:15

У Криму суд щодо сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» відбувається в закритому режимі – активісти


У підконтрольному Кремлю Верховному суді Криму засідання у сімферопольській «справі Хізб ут-Тахрір» щодо розгляду апеляції на арешт її фігурантів відбувається у закритому режимі. Про це 6 березня повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

За інформацією об’єднання, родичі й друзі фігурантів справи зібралися на вулиці біля суду і пишуть скарги, бо на засідання нікого не пустили.

22 грудня 2017 року суд залишив фігурантів сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Теймура Абдуллаєва, Узеїра Абдуллаєва, Айдера Саледінова, Рустема Ісмаїлова, Еміля Джемаденова під вартою до 11 лютого 2018 року.

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

В Україні «Хізб ут-Тахрір» діє законно. Водночас у Росії Верховний суд заборонив «Хізб ут-Тахрір» ще у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними», і зараз поширює цю заборону також і на території анексованого Криму.

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG