Доступність посилання

ТОП новини
16 Червень 2019, Київ 04:04

У МЗС Росії порівняли лист Собчак про в’їзд до Криму з «дозволом піти в туалет»


Марія Захарова, речниця МЗС РФ

Речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова порівняла лист кандидатки у президенти РФ Ксенії Собчак до українського посольства з проханням про дозвіл на в’їзд у Крим із «дозволом піти в туалет».

Про це вона сказала, відповідаючи на запитання журналістів на брифінгу, йдеться на сайті російського МЗС.

«Усе це нагадало мені дуже кумедну історію другої половини 2000-х. Я тоді працювала в Постійному представництві Росії при ООН у Нью-Йорку. Було засідання Ради Безпеки за участі глав держав. Від американської сторони у ньому брав участь колишній Президент США Джордж Буш-молодший, який сидів за столом у залі Радбезу ООН і під час засідання щось скрупульозно записував на аркуші паперу. Фотокореспондент одного із західних агентств навів свій об'єктив на цю записку. На фотографії, що потрапила потім в мережу, було видно, як колишній Президент США Буш-молодший питав у свого радника Кондолізи Райз, чи можна йому піти в туалет. Кожен питає дозволу з того приводу, який вважає для себе актуальним», – сказала Захарова.

6 березня Ксенія Собчак повідомила, що надіслала лист до посольства України в Росії з проханням дозволити їй в’їзд до Криму через територію України.

Міністр закордонних справ України назвав це політичною шизофренією.

18 жовтня 2017 року Собчак офіційно оголосила про намір брати участь у президентських виборах в сусідній Росії. Собчак стверджувала, що не проводитиме передвиборчу агітацію в анексованому Криму. Вона заявляла, що, анексувавши Крим, Росія порушила міжнародні зобов’язання.

Собчак також вважає, що Києву і Москві необхідно провести спільний референдум про статус анексованого Криму.

Вибори президента Росії планують провести 18 березня 2018 року – в річницю анексії Криму.

Президент України Петро Порошенко закликав світову громадськість не визнавати результати майбутніх виборів президента Росії в окупованому Криму. Верховна Рада також закликала Раду безпеки та Генеральну асамблею ООН, ОБСЄ, Європейський союз, НАТО, міжнародні організації, іноземні парламенти та уряди не визнавати легітимність російських виборів в Криму.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG