Доступність посилання

ТОП новини

Прикордонники на Одещині перейшли на посилений режим несення служби


Стройовий огляд правоохоронців на Куликовому полі, Одеса, 28 квітня 2018 року
Стройовий огляд правоохоронців на Куликовому полі, Одеса, 28 квітня 2018 року

З 28 квітня в Одеській області прикордонники разом із іншими підрозділами Міністерства внутрішніх справ перейшли на посилений режим несення служби. Це пов’язано із прийдешніми травневими святами і четвертими роковинами трагічних подій в Одесі 2 травня 2014 року.

Йдеться про посилення кордону на усіх напрямках: морському, річковому, сухопутному, повітряному.

«На придністровському сегменті українсько-молдовського кордону задіяні прикордонні комендатури швидкого реагування, окремі бойові прикордонні комендатури», – повідомив Радіо Свобода речник Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України полковник Андрій Білобородченко. Також за його словами, посилено перевірку документів у пунктах пропуску.

Як зауважили в Одеському загоні морської охорони, уздовж територіального моря (12 морських миль від узбережжя – ред.) патрулювання здійснюють прикордонні катери і малі броньовані артилерійські катери (МБАКи) Військово-морських сил.

Загалом, за даними Міністерства внутрішніх справ, в період до 9 травня громадський порядок в Одеській області охоронятимуть близько 2,5 тисяч правоохоронців різних підрозділів, в тому числі спеціального призначення і Національної гвардії.

Раніше сьогодні Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомила, що Напередодні травневих свят і роковин 2 травня в Одесі рятувальники перейшли на посилений режим несення служби.

2 травня 2014 року на марш футбольних фанатів і проукраїнських сил у центрі Одеси напали проросійські активісти з вогнепальною зброєю. Були вбиті шість людей-учасників маршу. Згодом проукраїнські демонстранти зібралися вже на нову демонстрацію і рушили на площу Куликове поле, де був розташований наметовий табір проросійських активістів.

Проросійські активісти й їхні прихильники сховалися в будівлі Будинку профспілок. Обидві сторони кидали одна в одну пляшки з займистою рідиною. Внаслідок пожежі, що виникла в будинку, при спробах вистрибнути з нього і внаслідок застосування проросійськими активістами вогнепальної зброї там загинули ще 42 людини з обох сторін конфлікту. Також у перебігу протистоянь того дня було поранено близько 200 людей.

XS
SM
MD
LG