Доступність посилання

ТОП новини

У ЄС відреагували на відкриття Керченського мосту


Президент Росії Володимир Путін (за кермом) під час відкриття автодорожньої частини Керченського мосту, 15 травня 2018 року
Президент Росії Володимир Путін (за кермом) під час відкриття автодорожньої частини Керченського мосту, 15 травня 2018 року

Європейський союз розкритикував часткове відкриття Керченського мосту між російською територією та анексованим нею Кримом.

«Це є ще одним порушенням суверенітету та територіальної цілісності України Росією. Будівництво мосту спрямовано на подальшу примусову інтеграцію незаконно анексованого півострова до Росії та його ізоляцію від України, частиною якої Крим залишається. Також міст обмежує прохід суден через Керченську протоку до українських портів Азовського моря», – заявляє посольство ЄС в Україні.

У дипломатичному представництві додали, що Європейський союз «і надалі засуджує незаконну анексію Криму та Севастополя Росією і не визнає цього порушення міжнародного права».

Читайте також: Прокуратура АРК перевіряє європейські компанії на причетність до будівництва Керченського мосту

15 травня відбулася церемонія відкриття автодорожньої частини Керченського мосту, який з’єднує Росію з анексованим нею Кримом. У заході взяв участь президент Росії Володимир Путін.

Автомобільний рух Керченським мостом планують відкрити о 5:30 16 травня.

Російський уряд змістив на 1 грудня 2019 року терміни держконтракту на виконання робіт, пов’язаних із забезпеченням транспортної безпеки Керченського мосту.

Про необхідність побудувати перехід через Керченську протоку президент Росії Володимир Путін заявив відразу ж після анексії Криму – в березні 2014 року. Побудувати міст обіцяли до 2018 року, здати в експлуатацію – влітку 2019 року.

Українська сторона вийшла з укладеного 2013 року владою президента Віктора Януковича договору з Росією про будівництво мосту після окупації Криму Росією 2014 року.

У квітні 2018 року в Мінінфраструктури заявили, що готують список санкцій для компаній – будівельників Керченського мосту.

XS
SM
MD
LG