Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко: Рада має зняти депутатську недоторканність «якнайшвидше»


Цього місяця Конституційний суд визнав конституційним президентський законопроект про скасування недоторканості народних депутатів з відстрочкою до 2020 року

Президент України Петро Порошенко закликає Верховну Раду якнайшвидше ухвалити зміни до Конституції про зняття депутатської недоторканості.

«Чекаю, що Верховна Рада, не зволікаючи часу, якнайшвидше, прийме ці зміни до Конституції. Адже кожен народний депутат обіцяв зняти депутатську недоторканість. Прошу, зараз дуже гарний час для цього рішення», – сказав Порошенко під час виступу на урочистостях із нагоди Дня Конституції України 28 червня в Києві.

20 червня Конституційний суд України визнав конституційним президентський законопроект про скасування недоторканості народних депутатів з відстрочкою до 2020 року.

У Конституційному суді зауважили, що неодноразово розглядали законопроекти про обмеження депутатської недоторканності та давали висновки про те, що такі зміни не суперечать Конституції.

Читайте також: Скасування недоторканності: чому депутати підтримали

6 червня КСУ визнав конституційним внесений народними депутатами законопроект №6773 про обмеження депутатської недоторканності. Пропонується, що цей закон набирає чинності від дня, наступного за днем його опублікування.

У 2015 році КСУ вже схвалював рішення щодо скасування депутатської недоторканності. Тоді суд визнав відповідний законопроект таким, що відповідає Конституції, проте в 2017 році депутати зняли цей документ з розгляду.

Відповідно до чинного законодавства, законопроект про внесення змін до Конституції України розглядається Верховною Радою України за наявності висновку Конституційного суду України. Такий законопроект схвалений конституційною більшістю, вважається прийнятим, якщо на наступній черговій сесії Верховної Ради за нього проголосувало не менш як дві третини від конституційного складу парламенту.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG