Доступність посилання

ТОП новини

Хто є хто в новій Європейській комісії?


Новообрана голова Європейської комісії Урзула фон дер Лаєн представляє свою команду в Європейському парламенті в Страсбурзі

Брюссель – Нова Європейська комісія на чолі з Урзулою фон дер Лаєн розпочне свою роботу 1 грудня. Крім жінки на чолі цього найвищого органу виконавчої влади Європейського союзу, у цьому складі комісії буде найбільша кількість жінок.

Ось перелік ключових гравців такого собі «уряду ЄС», що складається з 27 членів, а також перелік питань, якими вони будуть займатися протягом свого п’ятирічного терміну.

Клімат, сільське господарство, рибальство та енергетика

Нідерландець Франс Тіммерманс із лівої політичної фракції «Прогресивний альянс соціалістів і демократів» (S&D) буде відповідальним за «Європейську Зелену угоду», що є одним із пріоритетів нової Єврокомісії, бо має на меті підвищити ефективність роботи ЄС у сфері зміни клімату.

Цьому 58-річному поліглотові, який йде другим номером після голови Урзули фон дер Лаєн, буде допомагати поляк Януш Войцеховський, який отримає портфель єврокомісара з питань сільського господарства, Адіна Велян із Румунії, яка буде відповідальна за транспорт, і колишній міністр економіки Естонії Кадрі Сімсон, новий єврокомісар із питань енергетики.

Франс Тіммерманс призначений виконавчим віцепрезидентом, відповідальний за «Європейську Зелену угоду»
Франс Тіммерманс призначений виконавчим віцепрезидентом, відповідальний за «Європейську Зелену угоду»

29-річний Вірґініюс Сінкявічус із Литви отримає портфель із питань навколишнього середовища, океанів та риболовства.

Конкуренція і цифрова економіка

Марґрете Вестаґер із Данії зберігає за собою портфель із питань конкуренції, де вона створила застрашливу репутацію протягом останніх п’яти років через свої суперечки з гігантами Кремнієвої долини. Її повноваження збільшаться у зв’язку з додатковою роботою з цифрових питань. Вона також виконуватиме функції «виконавчого віце-президента» разом із Тіммермансом і Валдісом Домбровскісом із Литви.

Єврокомісар із питань конкуренції Марґрете Вестаґер виступає у Брюсселі, 15 квітня 2015 року
Єврокомісар із питань конкуренції Марґрете Вестаґер виступає у Брюсселі, 15 квітня 2015 року

Вестаґер буде тісно співпрацювати з 64-річним Тьєррі Бретоном, колишнім генеральним директором ІТ-групи Atos, який буде відповідати за звіти щодо єдиного європейського ринку, а також промислової політики, оборонних витрат і космічної індустрії.

Марія Ґабріел із Болгарії, яка раніше була єврокомісаром із питань цифрової економіки, де вона відзначилася своєю роботою проти дезінформації в інтернеті, нині буде відповідати за питання інновацій і молоді.

Фінанси, зайнятість, економіка та торгівля

Латвієць Валдіс Домбровскіс, віце-президент попереднього складу Єврокомісії, де він відповідав за питання, пов’язані з євро, стає єврокомісаром із фінансових послуг, якому доручили створити «економіку, що працює для людей».

Єврокомісар із фінансових послуг Валдіс Домбровскіс (ліворуч) і колишній прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі в Києві, 28 лютого 2019 року
Єврокомісар із фінансових послуг Валдіс Домбровскіс (ліворуч) і колишній прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі в Києві, 28 лютого 2019 року

У цьому завданні він може розраховувати на допомогу єврокомісара з економіки Паоло Джентілоні з Італії, єврокомісара з питань працевлаштування Ніколаса Шміта з Люксембурга і єврокомісара Елізу Феррейру від Португалії, яка відповідатиме за «інтеграцію та реформи».

Мабуть, найважливішою фігурою в підрозділі Домбровскіса буде Філ Гоґан із Ірландії, колишній єврокомісар із питань сільського господарства, який тепер займатиметься питаннями торгівлі і стане ключовою особою в переговорах щодо відносин ЄС із Великою Британією після «Брекзиту».

Для мене честь бути затвердженим на посаду єврокомісара з питань торгівлі ЄС 2019–2024! Дякую комітетові з питань торгівлі Європейського парламенту за довіру.

Зовнішні політика, розвиток і розширення ЄС

Міністр закордонних справ Іспанії зі стажем Жозеп Боррель бере на себе відповідальність за дипломатію Європейського союзу як верховний представник із закордонних справ і політики безпеки та посаду віце-президента, пообіцявши приділити особливу увагу відносинам із сусідами ЄС на сході.

Жозеп Боррель, новий віцепрезидент і верховний представник із закордонних справ і політики безпеки, під час презентації блогу «Це справжня Іспанія» в Мадриді, Іспанія, 14 травня 2019 року
Жозеп Боррель, новий віцепрезидент і верховний представник із закордонних справ і політики безпеки, під час презентації блогу «Це справжня Іспанія» в Мадриді, Іспанія, 14 травня 2019 року

Йому допомагатиме новий єврокомісар із питань політики сусідства і розширення Європейського союзу Олівер Варгеї з Угорщини, який керуватиме сферою відносин із можливими новими країнами-членами ЄС. Також з ними співпрацюватиме Ютта Урпілайнен із Фінляндії, яка займається міжнародним розвитком, разом зі словенцем Янезом Ленарчичем, новим єврокомісаром із питань громадянського захисту та гуманітарної допомоги.

«Життєвий шлях», здоров’я, рівність

Маргарітіс Схінас із Греції займатиметься програмою «Забезпечення нашого європейського життєвого шляху», що охоплює питання міграції, безпеки й освіти. Назву було змінено із «Захист нашого європейського життєвого шляху» після скарг щодо того, що назва асоціюється з ультраправим популізмом.

Єврокомісар Маргарітіс Схінас із Греції відповідальний за програму «Забезпечення нашого європейського життєвого шляху»
Єврокомісар Маргарітіс Схінас із Греції відповідальний за програму «Забезпечення нашого європейського життєвого шляху»

Стелла Кіріакідіс із Кіпру займе сферу охорони здоров’я, тоді як Гелена Даллі з Мальти отримує портфель із питань рівності, а Ілва Юганссон зі Швеції займатиметься питаннями в галузі внутрішніх справ.

Юстиція, прозорість

Вера Йоурова з Чехії, яка є колишнім єврокомісаром із питань юстиції, прав споживачів і гендерної рівності, тепер буде відповідати за «цінності і прозорість», замість неї єврокомісаром із питань юстиції буде колишній міністр закордонних справ Бельгії Дідьє Рейндерс.

Я дуже рада, що склад Єврокомісії щойно був схвалений Європарламентом! Це сильний сигнал, що Європа готова взяти на себе головну роль у сучасних викликах. Не можу дочекатися стати частиною команди як віце-президент із питань цінностей і прозорості.

Інші

Йоганнес Ган із Австрії, колишній єврокомісар із питань політики сусідства і розширення, отримає портфель з питань бюджету.

Марош Шефчович зі Словаччини буде відповідальним за міжінституційні відносини трьох конкурентних центрів влади – Єврокомісії, Європарламенту і Європейської ради, яка представляє країни-члени.

Дубравка Шуіца, колишній мер хорватського міста Дубровника, отримає портфель із питань демократії т демографії.

Ми готові. Але найголовніше, що Європа готова. До праці.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG