Доступність посилання

«Іранський народ з Україною»: іранська діаспора провела акцію у Києві (фоторепортаж)

Представники іранської діаспори на Майдані Незалежності у Києві провели акцію протесту проти підтримки офіційною владою Ірану агресії Росії проти України. Учасники акції скандували «Слава Україні» і публічно засудили постачання Іраном дронів для російської армії, якими вона атакує українські міста, убиває цивільних та нищить життєво необхідну інфраструктуру.

Раніше Київ офіційно звинуватив Іран у постачанні Росії безпілотників. Іранського посла позбавили акредитації в Україні, МЗС України запропонувало владі країни розірвати з Іраном відносини. Іран заперечує продаж своїх боєприпасів Росії. Натомість, Ізраїль надав докази військової співпраці Ірану і Росії. США, Велика Британія і Франція винесли це питання на розгляд Радбезу ООН, чия резолюція забороняє Ірану продавати зброю.

Дрони-камікадзе, які завдають ударів по Україні, мають російське найменування «Герань-2», проте, на думку фахівців, вони є саме іранського, а не російського виробництва.

Із 10 жовтня Росія почала активно застосовувати іранські безпілотники для обстрілу енергетичних об’єктів в українському тилу, а також атак на міста. Переважну частину дронів українській системі ППО вдається збивати, проте деякі досягають цілей.

Крім того, представники іранської діаспори в Україні під час акції у Києві висловили підтримку протестів, які з 16 вересня тривають в Ірані через смерть Махси Аміні. Дівчину, за словами очевидців, побила іранська поліція моралі за нібито неправильне носіння хіджабу. Офіційною причиною смерті Аміні влада назвала «основні захворювання».

Як проходила акція – дивіться у репортажі.


Зображення 16x9

Сергій Нужненко

Сергій Нужненко – репортажний фотограф. Був учасником Революції гідності, пережив побиття «беркутівцями» і тримання під вартою. У 2016 році Нужненко почав співпрацювати з Радіо Свобода як фрілансер, а у 2021 долучився до команди як штатний фотограф. З лютого 2022 року став воєнним фотокореспондентом Радіо Свобода. Знімав події на Київщині, Чернігівщині, Харківщині, а зараз переважно працює на Донбасі. Коли 31 березня 2023 року до річниці звільнення Київщини Укрпошта випустила нову серію марок, то знімки фотокореспондента Радіо Свобода Сергія Нужненка використали для марок із зображеннями Ірпеня та Бучі. Роботи Нужненка доповнили міжнародну виставку #OntheFrontlinesofTruth, яку організували громадська організація Інститут масової інформації та міжнародна організація в галузі розвитку незалежних медіа Internews. Фотографії виставили на вокзалі у Вільнюсі. Також знімок Нужненка про російську агресію в Україні увійшов у 100 фотографій 2022 року за версією журналу Time.

У 2024 році воєнний фотокор Радіо Свобода Сергій Нужненко став лауреатом українського конкурсу «Честь професії».

NuzhnenkoS@rferl.org

XS
SM
MD
LG