Російські загарбники розстріляли беззбройних українських військовополонених у Кринках Херсонської області, йдеться у повідомленні Офісу генерального прокурора у телеграмі.
У відомстві кажуть, що за процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України).
В ОГП інформують, що 7 квітня в одному з телеграм-каналів був опублікований відеозапис, на якому зафіксовано, як російські військові розстрілюють трьох полонених військовослужбовців.
«На відео видно, як представник ЗС Росії здійснює у беззбройних нерухомих військових кілька пострілів, ймовірно, з автомата. В описі під записом зазначено, що подія відбулась поблизу Кринок Олешківської громади Херсонської області», – кажуть у відомстві.
В Офісі генпрокурора наголосили, що «вкотре представники РФ показово ігнорують положення Женевської конвенції щодо поводження з військовополоненими, що свідчить про підтримку таких дій найвищим командуванням російських Збройних сил».
«Досудове розслідування здійснює Головне управління Національної поліції у Херсонській області», – підсумували у відомстві.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Сили РФ стратили двох полонених бійців ЗСУ: омбудсмен звернеться до ООН і Червоного ХрестаРедакція Радіо Свобода не має можливості перевірити цю інформацію з незалежних джерел.
Росія продовжує катувати та страчувати українських військовополонених – про це йдеться в звіті Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, оприлюдненому 26 березня.
38-й звіт ООН щодо ситуації з правами людини в Україні охоплює період із 1 грудня 2023-го по 29 лютого 2024 року. Поміж іншого, експерти провели інтерв’ю з 60 українськими військовими, нещодавно звільненими з полону.
За словами голови Місії Даніель Белль, практично в кожному з них респонденти розповідали, що російські військові та посадовці катують полонених, у тому числі застосовують побиття, електричний струм, змушують довго перебувати в незручному положенні, погрожують розстрілом або імітують його. Більше ніж половина полонених пережила сексуальне насильство.
«Більшість військовополонених також згадують про страждання від неспроможності спілкуватись зі своїми родинами, а також відсутність задовільного харчування та медичної допомоги», – додає вона.
Наприкінці лютого керівник департаменту Офісу генпрокурора з протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Юрій Бєлоусов повідомив, що правоохоронці розслідують 19 кримінальних проваджень про вбивства українських військовополонених. За його словами, з початку повномасштабного вторгнення 45 українських військових були вбиті у полоні.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Кожна справа у нас проти конкретних імен» – консультантка Фонду Клуні про воєнні злочини РФ в Україні