Доступність посилання

ТОП новини

Прощання президента Джорджа Буша з Європою


Прага – Сьогодні президент США Джордж Буш продовжив своє останнє офіційне турне Європою. Зранку у п’ятницю він зустрівся у Ватикані з Папою Римським Бенедиктом Шістнадцятим. А в другій половині дня він уже виступав у Парижі в Організації з економічної співпраці і розвитку. Після дводенного перебування у Франції президент США відвідає ще Велику Британію.

Ватикан -- Джордж Буш під час зустрічі з Папою Римським Бенедиктом Шістнадцятим, 13 червня 2008 р.
У перерві між протокольною процедурою і закритою зустріччю з президентом США в каплиці Святого Івана Бенедикт Шістнадцятий і Джордж Буш пройшлися Ватиканським садом. Таким чином глава Римської церкви підкреслив свою повагу і теплоту ставлення до керівника Білого дому після нещодавніх, у квітні, відвідин Папою Вашингтона, де була урочисто відзначена 81-а річниця від дня народження понтифіка.

Папа Римський і президент США розходяться у поглядах лише з проблеми війни в Іраку. З інших питань, включно з боротьбою проти абортів, проти одностатевих шлюбів, проти досліджень стовбурових клітин, ці два лідери мають спільну позицію. Буш часто посилається на свою віру в Бога, і Папа, як виглядає, цінує цю набожність президента США.

Після перебування в Римі Джордж Буш прилетів удень у п’ятницю до Парижа, де він пробуде два дні перед відвідинами Великої Британії.

У французькій столиці американський президент виступив із програмною промовою в штаб-квартирі Організації з економічної співпраці і розвитку. У ній Джордж Буш наголосив на потребі в американсько-європейській єдності і запевнив, що його спадкоємець у Білому домі з січня 2009 року «успадкує найширші й найяскравіші» трансатлантичні зв’язки, які лише були за останній час. Хоча найбільше Буш переконував у Парижі в необхідності єдності в боротьбі з ісламським тероризмом.

Перед цим Джордж Буш відвідав Словенію, Німеччину, й Італію, а завершить своє офіційне європейське турне у Лондоні й Белфасті.

У Європі прощаються з нинішнім главою Білого дому і вже планують, як вести співпрацю з переможцем президентських виборів у США у листопаді цього року – чи республіканцем Джоном МакКейном, чи демократом Бараком Обамою.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG