Доступність посилання

ТОП новини

Галичани – за НАТО, але мало що знають про Альянс


Львів – Візит 11 послів країн-членів НАТО до Львова супроводжувався акціями як прихильників, так і противників вступу України в НАТО. Однак обійшлось без сутичок. Учасників акції розділяла колона правоохоронців, а тому вони могли лише перекрикувати один одного.

Противники та прихильники НАТО у Львові, між ними міліція, 17 червня 2008 р.
Сніданок делегації Північноатлантичної Ради НАТО супроводжувала акція протесту лівих сил. Близько 100 місцевих комуністів старшого віку протестували з гаслами «НАТО – вбивці». Згодом вони перемістились під стіни Франкового університету і там вигуки «НАТО – ні» уже перебивались іншими – «НАТО – так»», які скандували прибічники Північноатлантичного альянсу від «Нашої України».

Більше 300 прихильників НАТО, переважно молодих людей, від комуністів розділяв щільний кордон правоохоронців. Серед тих, хто прагне бачити Україну в НАТО, була працівниця Збройних Сил України Ніна Пукачова, чоловік якої полковник у відставці. Жінка каже, що для української армії і самої держави членство в НАТО – це велика перспектива змінити життя на краще.

«Усе своє свідоме життя я пов’язана з армією і дуже добре знаю як на початку 90-х офіцери, армія загалом, не служили, а виживали, це був страшний час занепаду української армії. Якщо ми матимемо на кого опертись, то зможемо бути передовою країною», – зазначила Ніна Пукачова.

Україна приєднається до ПДЧ у грудні, якщо буде готова

Серед прихильників НАТО була в основному молодь
Посли країн-членів НАТО не були здивовані акціями, а розцінили їх як результат демократії. Під час дискусії вони висловили підтримку вступу України в Північноатлантичний альянс, а також сподівання, що у грудні Україна таки приєднається до Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ).

В ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода посол Болгарії у Північноатлантичній Раді Любомир Іванов зазначив, що саме від України залежить, чи зробить вона ще один крок до НАТО і приєднається до ПДЧ.

«Процес інтенсивного залучення України в НАТО надзвичайно корисний для України, оскільки проводитимуться зустрічі на найвищих рівнях, консультації. У грудні рішення буде позитивним, якщо Україна виконає усі вимоги», – зауважив посол Болгарії.

Директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін у коментарі для Радіо Свобода також наголосив, що Україна має 4 місяці, щоб довести НАТО, що вона готова приєднатись до Плану дій щодо членства в Альянсі.

«Ми вже багато зробили, ПДЧ не впало з неба. Це логічний крок наших 10-річних зусиль. Україна – єдина країна у світі, яка відмовилась від ядерної зброї і ракет,... яка добровільно закрила ядерну станцію», – зазначив Олег Соскін.

Росія вбачає лише загрозу

Розширення НАТО на схід, зокрема вступ України в Альянс – це загроза стратегічній безпеці Росії, заявив у виступі під час круглого столу генеральний консул Росії у Львові Євген Гузеєв. «Ми не бачимо, яка мета цього розширення, які завдання», – сказав він.

Серед противників зазвичай літні люди
Таку заяву представника дипломатичного корпусу Росії учасники конференції зі Львова розцінили як провокацію і попросили сусідню державу не втручатись у справи України.

Росія боляче реагує на реальну можливість України стати членом НАТО, оскільки «приєднання України до Північноатлантичного альянсу буде найбільшою геополітичної поразкою Росії за останні 350 років», – заявив експерт з питань міжнародної безпеки Євген Жеребецький.

Наприкінці травня урядом затверджена Державна цільова програма інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2008-2011 роки зі щорічним фінансуванням близько двох мільйонів доларів США. В усіх областях планують створити спеціальні центри. Адже навіть у Галичині, де переважна більшість населення, згідно з соцопитуваннями, підтримують вступ України в НАТО, мало що знає про сам Альянс.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG