Доступність посилання

ТОП новини

Схеффер буде переконувати членів НАТО надати Україні ПДЧ


Київ – 17 червня закінчився дводенний візит в Україну керівників НАТО на чолі з Генеральним секретарем Північноатлантичного альянсу Яапом де Гооп Схеффером. Чільники НАТО встигли зробити чимало справ: провели переговори з керівниками України, обговорили деталі співпраці між Києвом і Брюсселем у рамках комісії «Україна – НАТО». А також у Києві, Львові, Харкові і Дніпропетровську розповіли про Альянс місцевій владі, представникам інтелігенції і студентам.

Враженнями від перебування в Україні Генеральний секретар НАТО Яап де Гооп Схеффер задоволений, про що і повідомив мас-медіа на підсумковій прес-конференції у Києві.

Антинатовські пікети і демонстрації, дискусії щодо євроатлантичного шляху України та перспектив її членства в НАТО та Євросоюзі, відсутність єдиної думки з цього приводу в українських політиків і громадськості – це все Яап де Гооп Схеффер вважає нормальним демократичним розвитком України.

Схеффер пообіцяв зробити усе можливе

Українські журналісти так і не отримали від чільника НАТО конкретної відповіді на запитання, чи має Україна шанс приєднатися до Плану дій щодо членства в Альянсі.

«Як Генеральний секретар НАТО, я робитиму усе можливе для забезпечення консенсусу всіх членів Альянсу щодо перспективи України. У Бухаресті консенсус був відсутній. Тож я докладаю усіх зусиль, щоб країни НАТО узгодили свої позиції до грудневого засідання міністрів закордонних справ держав-членів Альянсу, щоб було досягнуто консенсусу», – зазначив Яап де Гооп Схеффер.

Натомість, для успішного демократичного поступу України і впровадження необхідних реформ Президент Віктор Ющенко вважає за доцільне вирішити питання ПДЧ у грудні.

Як заявив учора Глава української держави, «Ми намагаємося чітко розділити питання приєднання до ПДЧ і членства України в НАТО. Тому ми всіляко виступаємо за те, щоб позитивне рішення по даному питанню було прийняте вже у поточному році».

НАТО цінить участь України в операціях Альянсу

Серед нагальних питань співпраці між Україною і НАТО пан Схеффер назвав політичний діалог, допомога Альянсу українській владі в інформаційній кампанії, і, звичайно, участь України в операціях НАТО.

Генеральний секретар Схеффер зауважив: «Нині Україна – єдина країна-партнер, що бере участь в усіх операціях під проводом НАТО; вона також братиме участь у роботі Сил реагування НАТО. Але рішення щодо участі в цих операціях є виключно незалежним рішенням України. Ніхто за Україну ухвалювати таких рішень не має права і не має права змушувати Україну брати участь у таких операціях».

На завршення прес-конференції Яап де Гооп Схеффер нагадав: у ці хвилини український фрегат «Гетьман Сагайдачний» виконує завдання бойового патрулювання у міжнародній операції на Середземномор’ї – разом із бойовими кораблями НАТО і Росії. «Це гарний приклад військового побратимства українців, росіян і вояків Альянсу, з якого починається реальна співпраця задля миру, – наголосив Генеральний секретар НАТО.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG