Доступність посилання

ТОП новини

Польські кораблебудівні заводи можуть піти «на дно»


Суднобудівний завод у Ґданську

Варшава – До Варшави з Брюсселя почали надходити вістки, які викликали тривогу в кораблебудівних заводах «Ґданськ», «Ґдиня» та «Щецін». Заводські профспілки хочуть активно боротись за свої робочі місця. Український інвестор, компанія ІСД, зберігає спокій.

Після переговорів польського міністра державного майна Александра Ґрада з єврокомісаром у справах вільної конкуренції Нелі Крус стало відомо, що вона рекомендуватиме Єврокомісії сказати «ні» урядовим проектам реструктуризації та приватизації польських заводів.

Фахівці повідомляють, що переговори у Брюсселі проходили у напруженій атмосфері. Про це, на думку фахівців, свідчить факт, що інвестори, зокрема українська компанія «Індустріальний союз Донбасу», «на ходу» міняли свої пропозиції щодо умов купівлі заводу «Ґдиня», щоб задовольнити вимоги Єврокомісії.

У разі, якщо Єврокомісія відхилить пропозиції польського уряду та інвесторів, польським заводам треба буде повернути державні субсидії, що означатиме банкрутство головних заводів польської кораблебудівної галузі.

Компанія «Індустріальний союз Донбасу» – найбільший у Польщі інвестор з України, що віднедавна стала власником заводу «Ґданськ», а зараз хоче купити й завод «Ґдиня».

ІСД спокійно чекає на рішення Єврокомісії. Представники польського підрозділу ІСД запевняють, що в разі відхилення Єврокомісією урядових проектів компанія надалі працюватиме у заводі «Ґданськ».

ІСД-Польща є також власником найбільшого в Польщі металургійного заводу «Гута Ченстохова».

«Хто б не був власником заводів «Ґдиня» та «Щецін», він купуватиме великоформатні сталеві листи для побудови кораблів лише від нас», – сказав Радіо Свобода представник компанії ІСД-Польща.

12 вересня польський уряд подав на розгляд Єврокомісії проекти реструктуризації та приватизації кораблебудівних заводів.

Єврокомісія вважає, що заводи незаконним шляхом отримали мільярди євро державної допомоги.

Єврокомісія упродовж наступних тижнів збирається ухвалити остаточне рішення у справі долі польських кораблебудівних заводів.

(Варшава – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG