До речі, країни Європи в умовах кризи почуваються набагато краще, ніж Україна, але їх досвід нам навряд чи допоможе: там ринкова економіка, а в Україні вона досі на перехідному етапі. Там нема проблеми змін курсу валют, а українське суспільство постійно лихоманить від коливань долара до гривні. Тож Україні прийдеться шукати власний шлях.
Як елемент цього шляху учасники засідання називали кооперацію виробництв – обмін товарами та послугами, підтримку аграріїв шляхом закупки продовольчих запасів для великих міст, стимулюванню інших галузей економіки. а тут, на думку Івана Куліченка, не обійтися без збільшення повноважень місцевої влади.
Потяг котиться у прірву, але у вагонах має бути тепло й затишно
У розмові з Радіо Свобода віце-президент асоціації Мирослав Пітцик зауважив: «Україна – це потяг, причому тягнуть його три локомотиви, кожен на свій розсуд. А міста – лише вагони. Тому вийти з кризи ми можемо, лише об’єднавши зусилля місцевого самоврядування і всіх гілок влади, надавши містам право законодавчої ініціативи, а на сьогодні ми можемо лише дбати, щоб у вагонах було тепло, чисто й затишно, а пасажири були ситі...».
Як першочергові заходи для пом’якшення кризи лідери українських міст запропонували Президенту й уряду зафіксувати ціни на газ та комунальні послуги для споживачів, створити стабілізаційні фонди – бо цього року на свята з банківськими послугами будуть проблеми. А головне – затвердити Закон «Про державний бюджет на 2009 рік» за участі органів місцевого самоврядування.
Криза кризою, а футбол – це святе!
Зрив фіналу чемпіонату світу з футболу 2012 року Україні поки що не загрожує – всі етапи підготовки до Євро-2012 виконуються вчасно.
«Сьогодні під головуванням Президента відбулося засідання координаційної ради з «Євро-2012». І все, що було заплановане на 2008 рік, ми виконали – в нас не було збоїв по жодній програмі. Будівництво готелів та стадіонів, зокрема у Дніпропетровську, ведеться з випередженням графіку – завдяки ефективній співпраці з інвесторами. Комунальні дороги у п’яти областях збудовані, хоча через недофінансування з бюджету маємо затримку в розрахунках із підрядниками», – зазначив Іван Куліченко.
На думку членів Асоціації міст України, світова фінансова криза таки вплине на підготовку до «Євро», але спільними зусиллями всіх гілок влади це можна врегулювати.
(Київ – Прага)