Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр закликає Ющенка і Литвина підписати звернення до МВФ


Юлія Тимошенко

Про це вона заявила сьогодні, відкриваючи засідання уряду.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко закликає Президента Віктора Ющенка і Голову Верховної Ради Володимира Литвина підписати спільне звернення до керівництва Міжнародного валютного фонду про готовність до співпраці і реформування економіки.

Прем'єр-міністр вважає за доцільне, щоб під спільною декларацією поставили свої підписи Голова Верховної Ради Володимир Литвин, Президент Віктор Ющенко, виконувач обов'язків голови Нацбанку України і виконувач обов'язків міністра фінансів.

«Підпис Прем'єр-міністра під спільною декларацією вже є, все, що треба в спільній декларації викласти, вже викладено. І я переконана, що наша співпраця з МВФ продовжиться найближчим часом, продовжиться успішно і завершиться отриманням чергового траншу для того, щоб підтримати валютний і фінансовий ринок України», – пояснила вона.

Міжнародний валютний фонд 5 листопада 2008 року ухвалив рішення про виділення Україні стабілізаційного кредиту в обсязі 16,43 млрд. доларів США для зміцнення довіри у фінансовому секторі і допомоги економіці країни, яка постраждала від світової фінансової кризи.

У листопаді 2008 року Україна одержала перший транш кредиту в розмірі 4,5 мільярда. доларів.

У той же час 9 лютого голова місії МВФ Джейла Пазарбашиоглу повідомила, що МВФ планує найближчим часом повернутися до перегляду угоди stand-by між МВФ і Україною, а відповідно, до питання про надання другого траншу кредиту.

13 лютого МВФ, враховуючи значний дефіцит державного бюджету, закликав Україну до жорсткого кризового менеджменту.

Як повідомив представник МВФ Девід Гоулі, «дискусія з українським керівництвом щодо необхідності обмеження дефіциту бюджету триває».

Експерти Міжнародного валютного фонду незабаром знову відвідають Київ, повідомив Девід Гоулі.

Тим часом Президент України Віктор Ющенко наголошує, що можуть виникнути проблеми у 2009 році у співпраці України і Міжнародного валютного фонду.

«Є серйозні розбіжності щодо бюджету між урядом України і МВФ. Місія не завершила перегляд співпраці на 2009 рік. Це питання поставлене під сумнів», – сказав Віктор Ющенко під час зустрічі з делегацією керівництва Європейського банку реконструкції та розвитку.

За його словами, якщо в 2009 році не буде продовжена співпраця з МВФ, це може негативно вплинути на економіку країни.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG