Доступність посилання

ТОП новини

В українців нові проблеми – із банкоматами


Київ – Українці дедалі частіше стикаються з проблемами, намагаючись отримати зі власних банківських карток належні їм гроші. Сьогодні це питання розглядали на засіданні Кабінету Міністрів. Прем’єр Юлія Тимошенко радить уважніше ставитися до банківських установ, а фінансові експерти – бути наполегливішими у відстоюванні своїх прав.

Сьогодні на засіданні уряду розглядали ситуацію з соціальними виплатами. За словами Юлії Тимошенко, уряд з’ясував, чому проблеми з отриманням стипендій виникли у студентів.

«З’ясувалося, що стипендії не мали цільового призначення і скеровувалися єдиним грошовим потоком на учбові заклади, – каже прем’єр. – А далі вже керівництво учбових закладів вирішувало, що платити в першу чергу. Це неприпустима річ».

Пенсіонерам голова уряду порадила надавати перевагу державним банкам і запевнила, що держава всі платежі робить вчасно. «Якщо той банк, де ви тримаєте свій пенсійний рахунок, вчасно не віддав вам пенсії, то раджу користатися послугами державних банків, – зауважила Юлія Тимошенко. – Це Укрексімбанк і Ощадбанк».

У банків проблеми з готівкою

Тим часом, низка банків запровадила обмеження на зняття готівки.
Дедалі частіше з проблемами біля банкомату стикаються ті, хто отримує соціальні виплати. Про глибину проблеми свідчить і такий факт, що певний час не могли отримати зарплату з карток навіть народні депутати. Головна причина – у банків проблеми з готівковою гривнею.

«Активи банків є зараз проблемними, – каже головний редактор інтернет-видання «Фінансист» Ігор Луценко. – Кредити, які вони видали, не повертаються, доходів, на які вони розраховували, також немає».

Як забрати гроші

Найбільше проблем у клієнтів тих банків, де зараз введено тимчасову адміністрацію НБУ. Проте дедалі частіше з цією проблемою стикаються клієнти й інших фінансових установ. «Суворі такі обмеження, в тому числі й щодо зняття грошей, є насамперед у банках із тимчасовою адміністрацією, – каже фінансовий експерт Олексій Капустинський. – Проте є ще десь 10-15 банківських установ, які теж запровадили обмеження».

За словами фінансового експерта Капустинського, в разі неотримання грошей у банкоматі клієнт, взявши документи, має звернутися до відділення банку з вимогою віддати кошти через касу. «Якщо це зарплатний проект, то йдеться фактично про рахунок на вимогу», – зазначає він. У такому разі відмовляти не повинні – це вже порушення норм Цивільного кодексу і варто звертатися до суду. Щоправда, банк може затягти розгляд справи.

Редактор «Фінансиста» Ігор Луценко вважає, що швидкого вирішення цієї проблеми не передбачається. Тож люди мають самі собі давати раду. «Пересічному громадянину треба знайти людей, які мають проблеми з тим самим банком, і спільно захищати свої права, – каже він. – Бо один клієнт в полі не воїн».

Банкам дозволили забирати житло

Тим часом, українські банки отримали дозвіл відбирати закладені під заставу квартири без суду. Цю процедуру визнало законною Міністерство юстиції.

Як правило, банк починає процедуру стягнення застави, якщо виплати не надходять упродовж 3-4 місяців. Позичальник має право звернутися до суду. На думку експертів, за таких умов кількість проблем між банками та клієнтами дедалі збільшуватиметься.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG