Доступність посилання

ТОП новини

Уряд занизив і перевиконав бюджет?


Київ – Як уряд виконує Державний бюджет? Підсумки перших чотирьох місяців підбили усі сторони. Щоправда, цифри вийшли різними. У Державному казначействі говорять про перевиконання головного фінансового документу. У Секретаріаті Президента про недовиконання. А представники Партії регіонів заявляють про падіння бюджетних доходів.

Державний бюджет за квітень перевиконаний майже на 11%, а за 4 місяці цього року – на 4%. Такі дані Державного казначейства. За словами голови цієї установи Тетяни Слюз, від початку року до державного та спеціального фондів головного фінансового документу надійшло понад 60 мільйонів гривень, що становить 104% планових надходжень.

Між тим, у Секретаріаті Президента кажуть: реальне виконання бюджету є нижчим. За їхніми даними, за 4 місяці кошторис виконано на 99,7%

Кабмін занизив бюджетні показники

У Партії ж регіонів заявляють про зменшення доходів. За словами колишнього міністра фінансів, регіонала Миколи Азарова, реальні доходи цьогорічного бюджету в порівнянні з минулим роком скоротилися на 10%.

А перевиконання бюджету стало можливим завдяки заниженню бюджетних нормативів, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода представник Партії регіонів Михайло Чечетов.

«Бюджет розписаний нерівномірно. У перші місяці вони занизили нормативи у кілька разів. А тепер занижені нормативи вони трохи перевиконують, і кричать на весь світ про перевиконання плану надходжень до бюджету. Але це брехня та популізм», – зазначив Михайло Чечетов.

«Брехня» за традицією


Кабінет Міністрів може перерозподіляти план доходів до бюджету помісячно, і це робили практично всі уряди, зазначає президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер. Тож нічого незвичного у тому, що це зараз робить уряд Тимошенко, на думку пана Пасхавера, немає.

«Якщо уряд думає, що в кінці року буде більше надходжень, наприклад, у зв’язку з тим, що буде ріст виробництва, то він перерозподіляє план доходів таким чином, що, приміром, перші чотири місяці доходів планується менше. І тоді можна казати, що план виконано. По-друге, є інструменти додаткових доходів, наприклад, доходи від прибутків Нацбанку можна брати в кінці року, а можна і помісячно. Тобто, уряд бореться за те, щоб не було катастроф», – каже економіст.

Між тим, Юлія Тимошенко доручила Міністерству фінансів розробити проект держбюджету на наступний рік, у якому б дефіцит не перевищував 3%. У цьогорічному ж кошторисі він задекларований на рівні понад 2%, однак, на думку багатьох експертів, реальна бюджетна дірка набагато більша. Латати ж її Кабінет Міністрів планує коштами від кредиту Міжнародного валютного фонду.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG