Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко: «Я йду на президентські вибори. І переможу»


Про це Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила у своєму телевізійному зверненні в неділю ввечері.

«Саме тому і саме зараз, щоб довести, що ви недарма стояли на всіх майданах країни, я заявляю, що йду на президентські вибори. І переможу. Я вірю і знаю, що українська політика колись буде чистою і чесною, буде сильною та непродажною. Я вірю і знаю, що Україна буде такою, як ми її омріяли – європейською і красивою», – сказала Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

«Я вірила, що відбудеться єднання всіх політичних сил України», – заявила вона.

За її словами, БЮТ, Партія регіонів, Блок Литвина і частина НУНСу погодилися об’єднатися заради людей, а не, як говорить чорна пропаганда, заради поділу країни на двох.

Тимошенко нагадала, що саме вона з початком фінансової кризи закликала негайно забути про всі політичні суперечки. І сама «з того моменту почала працювати на об’єднання».

«Переговори йшли надзвичайно важко, але все таки йшли. На жаль, сьогодні Віктор Янукович поставив на них крапку, – заявила прем’єр. – Одноосібно, через гучну заяву вийшов з переговорного процесу».

Серед іншого Юлія Тимошенко ще раз обґрунтувала необхідність конституційної реформи: «Для протидії економічній кризі спочатку треба подолати кризу політичну», – заявила вона. «Конституційні зміни 2004 року зробили державу слабкою, некерованою. Зміни до Конституції треба ухвалити негайно, бо чинна конституція працює на знищення держави».

Саме для цього разом із переговорами про об’єднання ми важко напрацьовували необхідні зміни до Конституції, які мали прийматися після загальнонаціонального обговорення і всіх інших процедур, заявила Тимошенко.

За її словами, у цих змінах не було ані продовження терміну повноважень Верховної Ради, ані однозначного обрання Президента в парламенті, ані обмеження свободи слова.

До цього Тимошенко додала, що попередні переговори були зруйновані саме через вимогу записати до Конституції положення про обрання Президента у парламенті.

А Віктор Янукович, за словами прем’єра, буквально у п’ятницю «запропонував мені особисто такі екзотичні зміни до Конституції як встановлення мінімально можливого віку для кандидатів у президенти на межі 50 років».

Прем’єр стверджує, що вона категорично відмовилася.

«Фактично єднання було досягнуто. Наша політична сила йшла на великі, небачені компроміси», – сказала Тимошенко.

Також прем’єр подякувала за готовність до широкої коаліції своїм колегам по фракції, по демократичній коаліції, які зрозуміли, що це необхідно «за те, що вони наступили собі на горло, мусили принести в жертву своє бачення та свої переконання».

Тимошенко підкреслила, що, попри безрезультатність переговорів, вона продовжуватиме боротьбу з економічною кризою. «Я хотіла би, щоб і Віктор Ющенко як Президент країни, так само став поряд, а не чинив перешкоди. Об’єднання зусиль для подолання біди важливо, але це якраз той випадок, коли краще промовчати, які протидії чиняться моїй роботі, роботі уряду. Від імені всіх українських політиків прошу пробачення у вас за те, що цього разу єднання не вийшло. Але ми ще поборимося», – заявила Прем’єр-міністр.

Януковичу «серце підказало», що вибори Президента мають бути всенародними. Коаліції не буде?

Про це Віктор Янукович сказав після відвідання Києво-Печерської Лаври у неділю агентству «Інтерфакс», повідомляє прес-служба партії.

«Важкі часи вимагають реформ. Ми повинні реформувати нашу Конституцію, наші інститути влади і нашу економіку. Збереження ситуації в нинішньому вигляді загрожує не лише нашому економічному добробуту... Це загрожує існуванню нашої незалежної держави. Але при тому, що реформи дуже потрібні, рішення по них не може прийматися кулуарно, в таємниці від народу», – мовиться в заяві Януковича.

Правда виявилася на моєму боці, читаємо далі в заяві лідера партії. Переговори про створення коаліції з БЮТ та іншими політичними силами, хоч із значним запізненням, але розпочалися. Вони велися непросто, тому що надто багато проблем нагромадилося за цей час у нашому спільному домі – в Україні. У ході переговорів для мене стало очевидним, що навіть при готовності всіх учасників до серйозних компромісів, широка коаліція зіткнеться з низкою проблем, які швидко вирішити не вдасться. «Я розумів політичну ціну зусиль, які треба буде зробити, для всіх учасників процесу. Розумів, що і новому урядові, і новій коаліції потрібен буде час. Але наближення президентських виборів позбавляє сенсу створення нового уряду. Кількох місяців, які відділяють Україну від президентських виборів, просто не вистачило б, аби розпочати справді ефективну антикризову діяльність», – вважає Янукович.

«Ми розглядали шлях внесення змін до Конституції, які передбачали вибори Президента в парламенті і продовження на певний термін повноважень парламенту. Мета таких змін – дати новій коаліції і новому уряду час для реалізації програми відродження економіки. Однак ці зміни в Конституцію треба було вносити дуже швидко. Це означало, що треба відмовитися від широкого їх обговорення в обстановці відкритості і прозорості. А такий шлях – це крок назад від демократії. Треба завжди радитися з народом», – переконаний Янукович.

«Я заявляв завжди, і заявляю зараз – Президент держави повинен бути обраний на прямих всенародних виборах. Особливо зараз, коли треба буде новому Президенту реалізовувати дуже непрості завдання, можливо, впроваджувати непопулярні реформи. Щоб зробити це, Президент повинен опиратися на довіру свого народу. Люди повинні вірити – лідер держави робить все можливе, щоб поліпшити життя кожного громадянина, щоб Україна відродила економіку і отримала перспективу в майбутнє. Мандат такої довіри можна отримати лише на всенародних виборах», – заявив Янукович.

Він каже, що в нього нема наміру політизувати переговори чи їх провал для досягнення короткотермінових політичних дивідендів. «Я повинен сказати, що переговори, які ми вели з партнерами, дали багато на перспективу. Пройдений шлях до об’єднання залишається нашим спільним надбанням. Це той безцінний вантаж, який ми беремо з собою, продовжуючи рух уперед. Ми обов’язково використаємо його. Це відбудеться одразу після президентських виборів. Але нехай народ – і лише він – дасть мандат довіри тому, хто, на його думку, зможе забезпечити проведення подальших реформ», – сказав Янукович.

«Я приймаю це рішення однозначно. Серце підказує мені: обрання Президента всенародно на прямих виборах – це єдиний правильний вибір, на який слід зважитися. І я його роблю», – мовиться в заяві Віктора Януковича.

Таємні переговори БЮТ з Партією регіонів були помилкою – представник БЮТ

Переговори БЮТ з Партією регіонів про зміни до Конституції і створення широкої коаліції були помилкою Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.

Відповідну заяву зробив народний депутат України від БЮТ Генадій Задирко.

«Від самого початку я був послідовним противником будь-якого об’єднання Блоку Юлії Тимошенко з Партією регіонів. На зборах фракції БЮТ у п’ятницю я вкотре попереджав Юлію Тимошенко про неприпустимість підкилимного переформатування Конституції і зміни конституційного ладу в державі, не порадившись перед тим з народом», – цитує депутата його прес-служба.

За словами Задирка, він неодноразово наголошував, що «наші виборці не зрозуміють і не підтримають ні «ширки» з Партією регіонів, ні перенесення виборів Президента в парламент».

«Більше того, я припускав, що Партія регіонів втягнула БЮТ у ці переговори якраз задля компрометації опонентів, а закінчиться все традиційним «кидаловом» з боку «донецьких», – зазначив БЮТівець і скаржиться: «На жаль, лідер політичної сили, до складу якої я входжу, не почула цих аргументів: у неї інші радники. Відмова Віктора Януковича від створення широкої коаліції в нинішньому парламенті, я переконаний, має під собою саме ті причини, які я намагався донести до лідера БЮТ».

Депутат переконаний, що «БЮТ зазнав непоправних іміджевих втрат і підірвав довіру до себе з боку власних виборців».

«Переговори про коаліцію з Партією регіонів були стратегічною помилкою моєї політичної сили. Хоч як прикро це усвідомлювати, вона матиме для БЮТ далекосяжні наслідки», – підсумував депутат.

За останніми повідомленнями, о 20-ій годині за Києвом у неділю з заявою про політичну та соціально-економічну ситуацію виступить Юлія Тимошенко.

Янукович мстить Тимошенко за її зраду у вересні 2008-го – Тягнибок

Лідер Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок наголошує, що сенсаційна заява лідера Партії регіонів Віктора Януковича про всенародне обрання Президента України свідчить, що він таким чином помстився лідеру БЮТ Юлії Тимошенко за її зраду після 2 вересня минулого року.

Про це він заявив у неділю в Івано-Франківську на віче-реквіємі вшанування закатованих енкаведистами прикарпатців у 1939-1941 роках в Дем’яновому Лазі.

Тягнибок заявив, що «в «регіонах» є декілька кланів».

«Клан Клюєва, клан Ахметова, клан Фірташа та інші, які об’єдналися навколо Януковича. Вони всі вже терпіти не можуть Януковича. Вони потребують нового лідера, але просто так не можуть Януковича позбавитися з однієї простої причини: Янукович єдиний серед них має рейтинг», – зауважив політик.

«І тому олігархи вирішили «спалити» Януковича. Вони його переконували в тому, щоб він йшов на обрання Президента в парламенті, чого хоче Тимошенко. Януковича свої хотіли підставити», – переконаний Тягнибок.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG