Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 21:31

ЄБРР хоче допомагати більше, якщо не завадять регулятори ринку


Брюссель – Рекордні 8 мільярдів євро планує до кінця цього року вкласти Європейський банк реконструкції та розвитку в економіки країн Східної та Центральної Європи. Сума щойно збільшена на 1 мільярд євро. Ще наприкінці весни правління банку вирішило докласти значно більше зусиль на боротьбу із кризою, що лютує у цій частині Європи. Нині свої вклади ЄБРР вирішив збільшити ще й на заклик міністрів країн «Великої двадцятки», що збиралися на нараду 5 вересня. Тим часом, запланований понад 1 мільярд євроінвестицій в українську економіку поки що залишається без змін. До того ж, представники ЄБРР побоюються, що через нововведення Нацбанку України надавати фінансову допомогу стане складніше.

Націлений на зміцнення ринкової економіки пострадянських держав, Європейський банк реконструкції та розвитку нині намагається рятувати те, що було створене після розвалу радянської системи. Криза особливо боляче вдарила по молодих економіках країн Східної та Центральної Європи. Тому програма банківських інвестицій, запланованих на цей рік, досягла рекордного рівня – 8 мільярдів євро.

Після того, як рада директорів Європейського банку реконструкції та розвитку ухвалила рішення значно збільшити річний обсяг інвестицій, їх нинішній бюджет зріс на 52 відсотки порівняно з минулим роком. Як повідомляють у правлінні банку, в першу чергу ЄБРР має інвестувати у вражений глобальною кризою банківський сектор. Це згодом повинно допомогти фінансовим установам знову надавати кредити представникам малого та середнього бізнесу.

Банки та енергетика – основні отримувачі допомоги ЄБРР

На українську економіку Європейський банк реконструкції та розвитку запланував втратити понад один мільярд євро. Від початку року ведеться фінансування основних банківських установ. На другому місці за обсягами інвестицій ЄБРР в Україні перебуває енергетичний сектор. Наразі уточнюються деталі щодо фінансових вкладів у газові проекти.

Розбалансована кризою банківсько-фінансова галузь України вже отримала майже півмільярда доларів інвестицій, зазначив у розмові з Радіо Свобода провідний радник ЄБРР Антон Усов. Фактично, ця європейська фінансово-кредитна установа здійснила 35-40 відсотків рекапіталізації, що проведена за час кризи у всій банківській системі України.

«Ми надавали субординовані позики великим банкам, або ставали їх акціонерами, – каже провідний радник ЄБРР Антон Усов. Це – наші банки-партнери. Їх не дуже багато, але, якщо брати в цілому, то ця рекапіталізація становить 35-40 відсотків від загальної капіталізації банківської системи України. Ми підтримуємо ті банки, які з нашої точки зору працюватимуть і в майбутньому, і зможуть фінансувати малий та середній бізнес».

«Нам можуть заборонити допомагати українському бізнесу»

Фінансово-економічна криза фактично зупинила роботу традиційних фінансових джерел, до яких вдавалися українські підприємства різних рівнів. Багато компаній як в Україні, так і за її межами мають чималі труднощі із отриманням позик чи розміщенням своїх акцій. Тому до Європейського банку реконструкції та розвитку звертаються все частіше з проханням надати кредит чи навіть із запрошенням до участі в акціонерному капіталі.

Проте, деякі нововведення, що їх пропонує Національний банк України, можуть ускладнити роботу ЄБРР.

«Ситуація можливо буде дещо ускладнена через наміри регулятора ринку, тобто Нацбанку, взагалі зупинити фінансування в іноземній валюті, – пояснює представник Європейського банку реконструкції та розвитку. – Це фактично означатиме, що ЄБРР зможе надавати банкам-партнерам ресурси, але самому кредитувати малі та середні підприємства йому буде заборонено».

Антон Усов пояснює, що все тому, що ресурсів в українській національній валюті його установа не має. Тому питання залишається відкритим і все надалі залежатиме від рішень НБУ.

(Брюссель – Прага – Київ)

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG