Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську вшановують пам’ять євреїв, розстріляних у часи війни


Жалобний мітинг відбувся у парку імені Гагаріна. Там, у рові, упродовж двох жовтневих днів 1941 року гітлерівці розстріляли понад 10 тисяч дніпропетровських євреїв, в основному, літніх людей, жінок і дітей.

У жалобних заходах взяли участь активісти єврейської громади Дніпропетровська, учні найбільших єврейських навчальних закладів – школи «Ор Авнер Хабад-Любавич» імені Леві-Іцхака Шнєєрсона та єврейського жіночого педагогічного коледжу «Бет Хана», а також другий секретар Посольства Держави Ізраїль в Україні Олена Кароль.

Цими ж днями в іншому міському парку Дніпропетровська за сприяння єврейської громади відкрили меморіал «Мацева». Комплекс присвячений пам’яті 90 тисяч євреїв, які загинули тут у роки Другої світової. На місці парку до початку 60-х років ХХ століття був єврейський цвинтар.

Наразі у Дніпропетровську, біля хоральної синагоги, створюють перший в Україні меморіальний Музей Голокосту. У будівлі площею 4 тисячі квадратних метрів розмістять документи, що свідчать про загибель українських євреїв від рук нацистів. У музеї також представлять історію єврейських громад в Україні, їхній побут та культуру.
XS
SM
MD
LG