Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 19:31

На конференції в Прикарпатті говорять про союз Пілсудського і Петлюри


Польсько-український союз 1920 року був складним, не реалізував себе, але заклав фундамент спільного партнерства двох народів. Саме тому Юзеф Пілсудський сказав відому фразу: «Без незалежної України не може бути незалежної Польщі і навпаки».

На цьому наголосив проректор з міжнародного співробітництва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда на відкритті Міжнародної наукової конференції «Союз Пілсудський – Петлюра: історичні обставини та сучасні інтерпретації».

Проходить вона за ініціативи редакції польськомовної газети «Кур’єр Галіційський» та під патронатом Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Яцека Ключковського.

За задумом організаторів, науковці з Києва, Львова, Івано-Франківська, Варшави, Пшемисля, Любліна, Торуня, Кельц говоритимуть про історію визвольної боротьби двох народів у 1920 році, про події, що передували польсько-українському союзу та сам Варшавський договір, про значення діяльності двох державників – Юзефа Пілсудського і Симона Петлюри.

Відбулася презентація фільму «Важке братерство» (режисер Єжи Любах, автори сценарію Віктор Голубко, Богдан Гудь, Тадеуш Кшонстек), присвяченого польсько-українському військовому союзу і спільному походу для визволення Києва від більшовиків у 1920 році. Ця стрічка створена у 1998 році з ініцативи відомого польського публіциста Єжи Гедройца за сприяння тодішнього Президента Польщі Александра Кваснєвського. Її подивилися студенти університету.

У п’ятницю та суботу конференція продовжиться в Яремчі. До її роботи обіцяє долучитися Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковський.

Це перший захід в рамках майбутнього відзначення 90-річчя польсько-українського союзу.
XS
SM
MD
LG