Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 11:18

Уйгури з Гуантанамо прибули до Палау


Шестеро уйгурів із Китаю, які перебували раніше в американській спеціальній установі для утримання підозрюваних у тероризмі на американській військово-морській базі в Гуантанамо на Кубі, після звільнення прибули жити до тихоокеанської острівної держави Палау.

Звільнених зустрів на летовищі сам президент Палау Джонсон Торібіонґ і провів їх до їхнього нового дому в найбільшому місті країни Корорі. За словами президента, прибульці були «дуже щасливі».

Американці затримали цих людей в Афганістані після початку своєї війни в тій країні після терактів 11 вересня 2001 року. Їх понад 7 років протримали в пункті утримання в Гуантанамо, перш ніж із них зняли всі звинувачення.

Китай, громадянами якого є ці люди, вимагав видати їх додому, звинувачуючи їх у причетності до сепаратистського ісламістського руху в Сіньцзян-Уйгурському автономному регіоні, що є батьківщиною більшості уйгурів.

США відкинули таку можливість, заявивши, що цим уйгурам у Китаї загрожують переслідування.

Республіка Палау, яка не має дипломатичних відносин із Китаєм, висловила готовність прийняти загалом до 12 уйгурів із Гуантанамо.

Нині в цьому центрі утримання, що його президент США Барак Обама пообіцяв ліквідувати, чекають на вирішення своєї долі ще 215 затриманих.

Recommended

XS
SM
MD
LG