Доступність посилання

ТОП новини
26 Квітень 2019, Київ 07:06

Спікер і Прем’єр не вбачають підстав для запровадження надзвичайного стану


Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко у суботу підчас робочої поїздки до Закарпатської області заявила, що немає підстав для запровадження надзвичайного стану у зв’язку з епідемією грипу.

«Я хочу підкреслити, що коли кількість захворювань перевищує епідемічний поріг – вводиться карантин. Це і є надзвичайний стан і надзвичайні заходи в умовах епідемій інфекційних захворювань», – заявила Юлія Тимошенко.

За словами Прем’єра, тому в ряді областей запровадили карантин, який припускає застосування всіх надзвичайних заходів для нерозповсюдження інфекцій.

Також Голова Верховної Ради України Володимир Литвин не бачить підстав для запровадження в Україні надзвичайного стану у зв’язку з епідемією грипу.

«На сьогодні я не бачу підстав для того, щоб таке рішення було прийняте, навіть якщо така потреба буде очевидна», – заявив Володимир Литвин у суботу в Умані Черкаської області.

Юлія Тимошенко і Володимир Литвин реагували, на заяву, напередодні в ефірі «5 каналу», секретаря Ради національної безпеки та оборони Раїси Богатирьової, яка сказала, що для введення в Україні надзвичайного стану у зв'язку з епідемією грипу є конституційні підстави.

Згідно з чинним законодавством, Президент може своїм указом оголосити надзвичайний стан в Україні, чи в окремих регіонах, однак цей указ має ухвалити Верховна Рада.

За словами Володимир Литвина, ні Партія регіонів, ні Блок Юлії Тимошенко не зацікавлені в ухваленні такого рішення, бо це означатиме пролонгацію повноважень нинішнього Президента і відтермінування дати президентських виборів.
XS
SM
MD
LG