Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 03:48

США і Японія обіцяють зміцнювати зв’язки


Президент Сполучених Штатів і прем’єр-міністр Японії на сьогоднішніх переговорах у Токіо обговорили безпековий союз своїх країн, а також Афганістан, боротьбу з поширенням ядерної зброї і кліматичні зміни.

Виступаючи після переговорів на прес-конференції, Барак Обама і Юкіо Хатояма заявили, що почнуть перегляд своїх відносин, яким уже 50 років.

За словами Хатоями, союз двох країн потребує змін відповідно до вимог часу.

Обама додав, що американсько-японський союз є «підвалиною миру» в Азії.

Останнім часом у відносинах США й Японії були певні тертя. Хатояма, який прийшов до влади в вересні, заявив, що збирається проводити дипломатичний курс, що буде більш незалежним від США.

На прес-конференції в Токіо Обама також сказав, що японський керівник запевнив його, що Японія співпрацюватиме зі США в Афганістані.

Він подякував Японії за обіцянку надати 5 мільярдів доларів за наступні 5 років на цивільну відбудову Афганістану, а також 1 мільярда доларів для Пакистану.

Напередодні Японія оголосила, що припиняє свою військово-морську місію в Тихому океані для дозаправляння кораблів і суден, які здійснюють постачання міжнародних військ в Афганістані.

Японія є першим пунктом нинішньої 9-денної поїздки Барака Обами країнами Азії. Він також має відвідати зустріч лідерів країн регіону в Сингапурі, Китай і Південну Корею.
XS
SM
MD
LG