Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 04:36

Ющенко розповів американцям про Голодомор-геноцид українців


Президент дав інтерв’ю для документального проекту латвійського режисера Едвінса Сноре про злочини комуністичного режиму та Голодомор-геноцид в Україні 1932–1933 років, повідомила прес-служба голови держави.

Розповідаючи про трагедію українського народу, Віктор Ющенко наголосив, що світ має розуміти і пам’ятати події того часу, щоб уникнути загрози їхнього повторення в майбутньому.

«Це не лише наше питання. Це наука для всього людства – застереження для майбутніх поколінь. Ми не звинувачуємо жодну країну чи народ у страхіттях Голодомору. Ми звинувачуємо злочинний комуністичний режим, який знищив мільйони людей. Наша мета – відновити пам’ять нації і розповісти світові правду про геноцид українців», – сказав він.

Документальний фільм із фрагментами цього інтерв’ю має демонструватися в ефірі американського телеканалу «Фокс Ньюз» у рамках аналітичної авторської телепрограми ведучого Ґлена Бека найближчим часом.

Едвінс Сноре, дослідник, політолог і кінорежисер із Латвії, відомий у світі своїм документальним фільмом «Радянська історія» (The Soviet Story), який він завершив минулого року, знявши його (англійською мовою) за власним сценарієм. Фільм розповідає про деякі утаємничувані сторони політики Радянського Союзу, серед яких співпраця радянських і німецьких спецслужб НКВС та СС напередодні Другої світової війни чи Катинська трагедія зі знищенням десятків тисяч поляків у радянському полоні. Однією з головних тем цього фільму теж став Голодомор в Україні 1932–33 років.

Годинна щоденна (по буднях) програма ведучого і коментатора консервативного спрямування Ґлена Бека на американському телеканалі «Фокс Ньюз» має високий рейтинг, але викликає до себе суперечливе ставлення через оцінки, що їх висловлюють ведучий та учасники.

Recommended

XS
SM
MD
LG